притисни ентер »

Празничната сезона започна: Скопје во новогодишно руво!
Празничната сезона започна: Скопје во новогодишно руво!

Празничната сезона започна: Скопје во новогодишно руво!

Со осветлувањето на новогодишната елка во центарот на градот, вчера вечер се официјализираше и стартот на празничната сезона. Како и претходната година и оваа, на плоштадот „Македонија“ е поставен новогодишен базар, насловен како „Винтерленд“, каде може да се најдат разни активности, најчесто за најмладите. Од Град Скопје информираат дека новогодишните

Блесна најголемата елка во Њујорк

Блесна најголемата елка во Њујорк

Рокфелер центарот во Њујорк блесна во новогодишно руво. Во среда беа запалени новогодишните сијалички на најголемата елка, која секогаш е висока помеѓу 21 и 30 метри. View this post on Instagram A post shared by Rockefeller Center (@rockefellercenter) onDec 3, 2019 at 6:00am PST View this post on Instagram A post shared by Rockefeller Center (@rockefellercenter)