притисни ентер »

МВР: Приведени се две лица за настанот во „Александар палас“, во моментов не соопштуваме детали
МВР: Приведени се две лица за настанот во „Александар палас“, во моментов не соопштуваме детали

МВР: Приведени се две лица за настанот во „Александар палас“, во моментов не соопштуваме детали

Од МВР вечерва информираа дека во акцијата биле приведени две лица поврзани со пукањето во Александар Палас. Од МВР не сакаат да соопштат повеќе детали, коментирајќи дека во тек е опсежна полициска операција. „Изминатото деноноќие полицијата превзеде оперативно такитчки активности со цел расветлување на настанот во Александар палас. Приведени се две

МВР: Го расветлуваме инцидентот во „Палас“, ова е опсежна полициска операција

МВР: Го расветлуваме инцидентот во „Палас“, ова е опсежна полициска операција

МВР не соопштува детали околу вечерашното апсење на лица инволвирани во завчерашното пукање во хотелот „Александар Палас“. Засега се се сведува на шпекулации и непотврдени информации, од кои последните се дека всушност вечерва се приведени две од лицата во кои било пукано, а не пукачите. Според нашите извори, лицата во кои било пукано завчера упатувале

МВР: Приведени се две лица за настанот во „Александар палас“, во моментов не соопштуваме детали

МВР: Приведени се две лица за настанот во „Александар палас“, во моментов не соопштуваме детали

Од МВР вечерва информираа дека во акцијата биле приведени две лица поврзани со пукањето во Александар Палас. Од МВР не сакаат да соопштат повеќе детали, коментирајќи дека во тек е опсежна полициска операција. „Изминатото деноноќие полицијата превзеде оперативно такитчки активности со цел расветлување на настанот во Александар палас. Приведени се две

МВР: Во тек е опсежна полициска операција, приведени се две лица

МВР: Во тек е опсежна полициска операција, приведени се две лица

Од МВР вечерва потврдија дека се спороведува опсежна полициска акција и дека се приведени две лица, поврзани со пукањето во Александар Палас. Од МВР вечерва потврдија дека се спороведува опсежна полициска акција и дека се приведени две лица, поврзани со пукањето во Александар Палас. „Изминатото деноноќие полицијата превзеде оперативно такитчки активности

МВР: Во полициската акција се приведени две лица по пукањето во Александар Палас

МВР: Во полициската акција се приведени две лица по пукањето во Александар Палас

МВР потврди дека во полициската акција вечерва биле приведени две лица поврзани со пукањето во Александар Палас пред два дена, но без да открие повеќе детали. „Изминатото деноноќие полицијата презеде оперативно такитчки активности со цел расветлување на настанот во Александар Палас. Проведени се две лица кои се поврзани со овој настан и со кои се обавуваат

Голема полициска акција во Карпош, се апсат лицата кои пукаа во хотелот „Александар Палас“

Голема полициска акција во Карпош, се апсат лицата кои пукаа во хотелот „Александар Палас“

Во тек е голема полициска акција за апсење на лицата кои учествуваа во престрелката во хотелот „Александар Палас“. Полициската станица Карпош е под опсада. Сите приоди до неа се блокирани од страна на специјалци со маски и со автомати. Секој автомобил што ќе помине го осветлуваат рефлектори. Пред два дена во хотелот „Александар Палас“ во Скопје имаше

Голема полициска акција, се апсат осомничените за пукањето во Александар Палас

Голема полициска акција, се апсат осомничените за пукањето во Александар Палас

Во полициската станица Карпош приведени се на распит двајца од петмината во кои беше пукано во саботата во хотелот Александар Палас. Други двајца од оштетените утрово биле на распит, дознава Телма . Во полициската станица Карпош приведени се на распит двајца од петмината во кои беше пукано во саботата во хотелот Александар Палас. Други двајца од оштетените

МВР: Приведени се две лица за настанот во „Александар палас“, во моментов не соопштуваме детали

МВР: Приведени се две лица за настанот во „Александар палас“, во моментов не соопштуваме детали

Од МВР вечерва информираа дека во акцијата биле приведени две лица поврзани со пукањето во Александар Палас. Од МВР не сакаат да соопштат повеќе детали, коментирајќи дека во тек е опсежна полициска операција. „Изминатото деноноќие полицијата превзеде оперативно такитчки активности со цел расветлување на настанот во Александар палас. Приведени се две

МВР: Полициската операција за настаните во Палас е во тек

МВР: Полициската операција за настаните во Палас е во тек

Министерството за внатрешни работи потврдува дека во моментов на распит во полициската станица Карпош се две лица поврзани со пукањето во хотелот Александар Палас. „Изминатото деноноќие полицијата презеде оперативно тактички активности со цел расветлување на настанот во Александар Палас. Приведени се две лица кои се поврзани со овој настан и со кои

Голема полициска акција во Карпош, се апсат лицата кои пукаа во хотелот „Александар Палас“

Голема полициска акција во Карпош, се апсат лицата кои пукаа во хотелот „Александар Палас“

Во тек е голема полициска акција за апсење на лицата кои учествуваа во престрелката во хотелот „Александар Палас“. Полициската станица Карпош е под опсада. Сите приоди до неа се блокирани од страна на специјалци со маски и со автомати. Секој автомобил што ќе помине го осветлуваат рефлектори. Пред два дена во хотелот „Александар Палас“ во Скопје имаше