притисни ентер »

Легендарниот Мирослав Клосе ќе биде тренер на германски тим
Легендарниот Мирослав Клосе ќе биде тренер на германски тим

Легендарниот Мирослав Клосе ќе биде тренер на германски тим

Славниот германски напаѓач и најдобар стрелец на светските првенства, Мирослав Клосе ќе биде тренер на германскиот второлигаш Нирнберг. 46-годишниот Клосе со тимот на Нирнберг потпиша договор на две години и ќе се обиде овој тим да го врати во друштвото најдобрите во Германија. Во изминатата сезона Нирнберг од 18 клубови во втората Бундеслига заврши

Клосе не се договори со Лацио, па потпиша со клуб од Германија

Клосе не се договори со Лацио, па потпиша со клуб од Германија

Мирослав Клосе конечно има нов клуб во тренерската кариера откако легендарниот германски голгетер потпиша двогодишен договор со германскиот второлигаш Нирнберг. Клосе во последните месеци беше поврзуван со Лацио, Германецот извесно време важеше и за фаворит за наследник на Игор Тудор, но преговорите со римскиот клуб пропаднаа, по што Клосе експресно

Мирослав Клосе претставен ако нов тренер на Нирнберг

Мирослав Клосе претставен ако нов тренер на Нирнберг

Германската фудбалска легенда, Мирослав Клосе, е нов тренер на клубот Нирнберг, а по повод потпишувањето на двегодишниот договор, Клосе одржа и прес-конференција. Клосе кој е прв стрелец во историјата на Мундијалите, ја заврши играчката кариера во 2016 година. Потоа прво се испроба како асистент во германската репрезентација, беше тренер на Баерн до

Клосе ќе биде тренер на деветкратниот германски шампион

Клосе ќе биде тренер на деветкратниот германски шампион

Легендарниот германски ас, Мирослав Клосе веќе некое време е во тренерските води, но засега не може да се пофали со некој позначаен резултат. Секако тоа може да се промени, а нова можност е ангажманот во деветкратниот германски шампион (втор на вечната листа зад Баерн), Нирнберг кој се натпреваруваа во втората лига. - Традиција, страст, чесна работа,

Легендата Мирослав Клосе го презеде Нирнберг

Легендата Мирослав Клосе го презеде Нирнберг

Легендата на германскиот фудбал Мирослав Клосе е нов тренер на второлигашот Нирнберг, официјално соопштија од клубот. Баварците не објавија колку е долг договорот на поранешниот напаѓач. -Традиција, страст, чесна работа, одлични навивачи - тоа се сите работи што ги сакам во фудбалот и ги поврзувам со Нирнберг. Затоа веднаш ја искористив можноста да

Клозе ќе биде тренер на деветкратниот германски шампион

Клозе ќе биде тренер на деветкратниот германски шампион

Легендарниот германски ас, Мирослав Клозе веќе некое време е во тренерските води, но засега не може да се пофали со некој позначаен резултат. Секако тоа може да се промени, а нова можност е ангажманот во деветкратниот германски шампион (втор на вечната листа зад Баерн), Нирнберг кој се натпреваруваа во втората лига. -Традиција, страст, чесна работа,