притисни ентер »

Норвежанката си оди од Ѓер: Морк бира меѓу Ростов и ЧСМ Букурешт
Норвежанката си оди од Ѓер: Морк бира меѓу Ростов и ЧСМ Букурешт

Норвежанката си оди од Ѓер: Морк бира меѓу Ростов и ЧСМ Букурешт

Норвешката репрезентативка Нора Морк по три сезони минати во унгарскиот и европски шампион Ѓер, ќе има нов предизвик во кариерата. Десниот бек кој повеќе паузираше отколку што играше за Ѓер, според норвешките медиуми најверојатно ќе се пресели во романскиот ЧСМ Букурешт и ќе биде замена за Барбара Лазовиќ и Аманда Куртовиќ. Во некои комбинации се споменуваат

Нора Морк го напушта Ѓер

Нора Морк го напушта Ѓер

Романскиот првак ЧСМ Букурешт или руски Ростов Дон се следните можни дестинации. Норвешката репрезентативка Нора Морк по три години минати во редовите на унгарскиот првак Ѓер си заминува на крајот на сезоната. Десниот бек, која во моментов е надвор од теренот, откако во октомври лани направи втора операција на лигаментите на коленото, одлучи да не