притисни ентер »

Де Варгас ја менува Барселона за Кил?
Де Варгас ја менува Барселона за Кил?

Де Варгас ја менува Барселона за Кил?

Де Варгас ја менува Барселона за Кил? Германскиот ракометен гигант  Кил го ангажира Венсан Жерар како замена за Никлас Ландин за следната сезона, но веројатно нема да смета на него на долг рок. Според пишувањата на шпанските медиуми, голманот Гонсало Перез Де Варгас е на мета на овој тим. Шпанскиот репрезентативец има договор со европскиот првак Барселона

Кил го краде Перез де Варгас од Барса!

Кил го краде Перез де Варгас од Барса!

Никлас Ландин заминува од Кил летово, за германскиот клуб многу добро знае што значи да се има врвен голман во екипата и почна активна потрага по негова замена. Да се замени Ландин е речиси невозможна работа, имајќи предвид колку голмани во ракометниот свет се на неговото ниво. Во прв момент Французинот Винсен Жерар ќе биде опцијата, но Кил е решен