притисни ентер »

Едвај 20 луѓе дојдоа на комеморацијата на Ферус Мустафов
Едвај 20 луѓе дојдоа на комеморацијата на Ферус Мустафов

Едвај 20 луѓе дојдоа на комеморацијата на Ферус Мустафов

Едвај 20 луѓе дојдоа на денешната комеморацијата на музичарот Ферус Мустафов, кој почина на 22 мај на 72 години. Освен семејството, претставник од Министерството за култура и  претставници од Здружението на естрадни уметници, немаше други музичари и пејачи со кои соработуваше во кариерата. Иако речиси сите на социјалните мрежи објавуваа фотографии

Речиси никој од колегите не го испочитува: Само 20 луѓе присуствуваа на денешната комеморација за Ферус Мустафов

Речиси никој од колегите не го испочитува: Само 20 луѓе присуствуваа на денешната комеморација за Ферус Мустафов

Едвај 20 луѓе присуствуваа на комеморацијата за музичарот Ферус Мустафов, кој почина на 22 мај на 72-годишна возраст. Освен семејството, претставник од Министерството за култура и претставници од Здружението на естрадни уметници, на последното збогување со кралот на ромската музика кое се одржа во холот на Националната опера и балет денеска во 11

Само 20 души дојдоа на комеморацијата за Ферус Мустафов кој ги собираше аплаузите низ цел свет

Само 20 души дојдоа на комеморацијата за Ферус Мустафов кој ги собираше аплаузите низ цел свет

Дваесетина лица, од кои неколку члена на семејството и три новинарки од дигитални медиуми, дојдоа на денешната комеморација на легендарниот музичар Ферус Мустафов, кој почина на 22 мај на 72 години после кусо боледување. Мустафов, еден од најпознатите македонски музичари во светот, беше погребан завчера во Скопје. Мустафов ги собираше аплаузите на

Едвај 20 луѓе дојдоа на комеморацијата на Ферус Мустафов

Едвај 20 луѓе дојдоа на комеморацијата на Ферус Мустафов

Едвај 20 луѓе дојдоа на денешната комеморацијата на музичарот Ферус Мустафов, кој почина на 22 мај на 72 години. Освен семејството, претставник од Министерството за … Едвај 20 луѓе дојдоа на комеморацијата на Ферус Мустафов Прочитај повеќе » Текстот Едвај 20 луѓе дојдоа на комеморацијата на Ферус Мустафов е превземен од Reporter.mk . The post Едвај

„Не сакаше да настапи ако не се вее македонското знаме“ – Колегите не го испочитуваа, не заслужува Ферус Мустафов срамна комеморација со само 20 роднини, колеги и новинари

„Не сакаше да настапи ако не се вее македонското знаме“ – Колегите не го испочитуваа, не заслужува Ферус Мустафов срамна комеморација со само 20 роднини, колеги и новинари

Денес беше комеморацијата за кралот на ромската музика, Ферус Мустафов, но, според малкумината присутни со право може да се каже дека тој не ја доби почитта која ја заслужува. Освен неколкумина колеги и новинари, како и членови на семејството, се на се 20тина луге немаше никој на комеморацијата, која беше организирана од Здружение на естрада. Комеморацијата

ЖАЛНО: Едвај 20-тина луѓе дојдоа на комеморацијата на Ферус Мустафов

ЖАЛНО: Едвај 20-тина луѓе дојдоа на комеморацијата на Ферус Мустафов

Едвај 20 луѓе дојдоа на комеморацијата на музичарот Ферус Мустафов, кој почина на 22 мај на 72-годишна возраст, пренесе Република.мк. Освен семејството, претставник од Министерството за култура и претставници од Здружението на естрадни уметници, кои на Фејсбук објавија пред три дена дека последното збогување со кралот на ромската музика ќе се одржи

20 луѓе дојдоа на комеморацијата на Ферус Мустафов

20 луѓе дојдоа на комеморацијата на Ферус Мустафов

Едвај 20 луѓе дојдоа на комеморацијата на музичарот Ферус Мустафов, кој почина на 22 мај на 72-годишна возраст. Освен семејството, претставник од Министерството за култура и  претставници од Здружението на естрадни уметници, кои на Фејсбук објавија пред три дена дека последното збогување со кралот на ромската музика ќе се одржи во холот на Националната

Речиси никој од колегите не дојде на комеморацијата за Ферус

Речиси никој од колегите не дојде на комеморацијата за Ферус

Едвај 20 луѓе дојдоа на комеморацијата на музичарот Ферус Мустафов, кој почина на 22 мај на 72-годишна возраст. Освен семејството, претставник од Министерството за култура и  претставници од Здружението на естрадни уметници, кои на Фејсбук објавија пред три дена дека последното збогување со кралот на ромската музика ќе се одржи во холот на Националната

Ферус ќе биде погребан во Скопје, а не во Штип, вели неговиот внук Ферчо Мустафов

Ферус ќе биде погребан во Скопје, а не во Штип, вели неговиот внук Ферчо Мустафов

Кралот на ромската музика, Ферус Мустафов денеска ќе биде погребан на денес на гробиштата во Камник, Скопје, информираше внукот на Мустафов, Ферчо. „Со голема тага ви соопштувам дека погребот на мојот дедо Ферус ќе биде утре (23.05) од 14:00 часот на гробиштата во Камник, Скопје“, наиша тој на Фејсбук. Ферус Мустафов почина по кусо боледување во Градската

„Сега со Есма ќе го делите небото“ – естрадата се збогува со кралот на ромската музика, Ферус Мустафов

„Сега со Есма ќе го делите небото“ – естрадата се збогува со кралот на ромската музика, Ферус Мустафов

Македонската естрада се збогува со кралот на ромската музика Ферус Мустафов кој вчера почина по мозочен удар. Игор Џамбазов, Калиопи, Росана Сариќ – Тодоровска, Антониа Гиговска, Елена Ристеска се меѓу неговите колеги кои со емотивни постови на социјалните мрежи се поздравија со македонската легенда. „Затоа свири за мене, свири ми брате Ферусе… Лесна