притисни ентер »

Релаксирачки купки за одмор на сите сетила
Релаксирачки купки за одмор на сите сетила

Релаксирачки купки за одмор на сите сетила

Миризна и релаксирачка бања е секогаш добар избор кога сакаме да ги одмориме нашето тело и дух, а во зависност од тоа дали сакаме релаксирачка или ревитализирачка бања, постојат различни есенцијални масла и купки. За релаксирачка бања, треба да користиме есенцијални масла кои имаат смирувачки и ослободувачки стрес, како што се масла од лаванда, розово

Релаксирачки купки за одмор на сите сетила

Релаксирачки купки за одмор на сите сетила

Миризна и релаксирачка бања е секогаш добар избор кога сакаме да ги одмориме нашето тело и дух, а во зависност од тоа дали сакаме релаксирачка или ревитализирачка бања, постојат различни есенцијални масла и купки. За релаксирачка бања, треба да користиме есенцијални масла кои имаат смирувачки и ослободувачки стрес, како што се масла од лаванда, розово

Направи сама: Релаксирачки бањи што ќе ги одморат сите сетила

Направи сама: Релаксирачки бањи што ќе ги одморат сите сетила

Ако подготвувате релаксирачка бања, изберете есенцијални масла кои имаат смирувачки и ослободувачки стрес, како што се масла од лаванда, розово дрво, сандалово дрво или камилица. Доколку сакате да се освежите и да го наполните телото со енергија, изберете есенцијални масла од нане, мента и масло од лимон или еукалиптус. За свилена мека кожа, направете

Спасоносни капкички: Прочијате кои проблеми „бришат“ од лицето

Спасоносни капкички: Прочијате кои проблеми „бришат“ од лицето

Освен што ѝ го враќаат сјајот на кожата, одредени видови масла можат да решат разни проблеми. Тропско чудо Многу врвни манекенки користат кокосово масло за нега на кожата на рацете и нозете, што дефинитивно го креира нивниот неодолив изглед на снимањата на модните едиторијали. Текстот продолжува по огласот… Кокосовото масло е богато со масни киселини

Ставила неколку капки од овој сируп и ја вратила сета изгубена коса во рекордно време

Ставила неколку капки од овој сируп и ја вратила сета изгубена коса во рекордно време

Веруваме дека голем број луѓе имаат проблем со косата, односно со опаѓањето. Многу лица сакаат косата да расте и никогаш да не оќелават. Не трошете пари на производи полни со хемикалии кои нема да ви помогнат. Овој рецепт наистина ќе ви користи. Се што Ви е потребно ќе прочитате на втората страна: – 50 милилитри масло од рицинус – 20 милилитри кокосово

Домашни третмани со кафе за убава и здрава кожа

Домашни третмани со кафе за убава и здрава кожа

Познато е дека кафето е богато со антиоксиданси и дека кофеинот стимулира побрза екскреција на токсини и течности од организмот поради што препаратите базирани на кофеин се особено ценети кога станува збор за негата и здравјето на кожата. Ова се неколку едноставни начини за брзо и лесно подготвување домашни третмани со кафе, за убав и посвеж изглед

Домашни третмани со кафе за убава и здрава кожа

Домашни третмани со кафе за убава и здрава кожа

Познато е дека кафето е богато со антиоксиданти и дека кофеинот стимулира побрза екскреција на токсини и течности од организмот, поради што препаратите базирани на кофеин се особено ценети кога станува збор за негата и здравјето на кожата. Ова се неколку едноставни начини за брзо и лесно подготвување на домашни третмани со кафе, за убав и посвеж изглед