притисни ентер »

Челси ќе треба да му плати 4 милиони фунти на Дерби за Лампард
Челси ќе треба да му плати 4 милиони фунти на Дерби за Лампард

Челси ќе треба да му плати 4 милиони фунти на Дерби за Лампард

Дерби ќе бара компензација од 4 милиони фунти доколку Челси го сака Лампард за нов тренер на тимот. Лампард е прв фаворит за наследник на Сари на клупата на Челси, но тие се уште го контактирале формално Дерби. Челси и Јувентус се договориле за преселба на Сари во Торино, но англискиот клуб нема да даде зелено светло се додека не ја договори неговата

Челси ќе треба да плати обесштетување за да го ангажира Лампард

Челси ќе треба да плати обесштетување за да го ангажира Лампард

Дерби ќе бара компензација од 4 милиони фунти доколку Челси го сака Лампард за нов тренер на тимот. Лампард е прв фаворит за наследник на Сари на клупата на Челси, но тие се уште го контактирале формално Дерби. Челси и Јувентус се договориле за преселба на Сари во Торино, но англискиот клуб нема да даде зелено светло се додека не ја договори неговата

Легендата на Челси се враќа на „Стемфорд бриџ“

Легендата на Челси се враќа на „Стемфорд бриџ“

По само една сезона на клупата на Челси, Маурицио Сари по се изгледа си заминува од Лондон. Италијанскиот тренер е прв фаворит за наследник на Максимилијано Алегри на клупата на Јувентус, а според последните информации прашање на денови е кога ќе биде претставен во Торино. Затоа раководството на „сините“ е во потрага по нов тренер, а според англиските

Дерби нема лесно да го пушти Лампард во Челси

Дерби нема лесно да го пушти Лампард во Челси

„Скај Спортс“ пренесува дека од таборот на Дерби Каунти нема да се согласат и лесно да го пуштат Френк Лампард да ја преземе клупата на Челси. Клубот кој за малку не се пласираше во Премиер лигата од Челси ќе бара четири милиони фунти за да го ослободи Френк Лампард од обврските. Од Челси се уште немаат официјално стапено во контакт со претставниците

Сари не може да потпише со Јуве, се додека Челзи не го договори Лампард

Сари не може да потпише со Јуве, се додека Челзи не го договори Лампард

Менаџерот на Челзи, Маурицио Сари, скоро сигурно ќе биде нов тренер на Јувентус, но договорот со италијанскиот шампион не може да биде потпишан, додека „сините“ од Лондон не најдат соодветна замена за него. Како што пренесоа англиските медиуми, 60-годишниот стратег ќе мора да чека со трансферот во Торино, додека Челзи не најдат замена за него. Англиската

Сари не може да потпише со Јуве, се додека Челзи не го договори Лампард

Сари не може да потпише со Јуве, се додека Челзи не го договори Лампард

Менаџерот на Челзи, Маурицио Сари, скоро сигурно ќе биде нов тренер на Јувентус, но договорот со италијанскиот шампион не може да биде потпишан, додека „сините“ од Лондон не најдат соодветна замена за него. Како што пренесоа англиските медиуми, 60-годишниот стратег ќе мора да чека со трансферот во Торино, додека Челзи не најдат замена за него. Англиската

ЛЕГЕНДАТА СЕ ВРАЌА НА „СТЕМФОРД БРИЏ“: Лампард е првиот Англичанец кој по 23 години ќе биде тренер на Челзи!

ЛЕГЕНДАТА СЕ ВРАЌА НА „СТЕМФОРД БРИЏ“: Лампард е првиот Англичанец кој по 23 години ќе биде тренер на Челзи!

По заминувањето на Маурицио Сари во Јувентис, челниците на Челзи брзо реагираа и се чини се многу блиску да го ангажираат Френк Лампард, фудбалската легенда на Челзи. Популарниот Френки освои се што можеше да се освои како играч со Челзи, сега е време да покаже што знае како тренер. Со оглед на тоа дека тој е стратег на Дерби Каунти, Челзи ќе мора

Иконата на клубот се враќа на „Стемфорд Бриџ“

Иконата на клубот се враќа на „Стемфорд Бриџ“

Маурицио Сари го напушта Челзи. По само една сезона, италијанскиот тренер одлучи да замине и тој наскоро ќе стане нов тренер на Јувентус. Раководството на Челзи веќе започна преговори со неговата замена. Тоа треба да биде легендарниот играч на Челзи, Френк Лампард. Лампард имаше одлична сезона со Дерби Каунти. Тој го одигра финалето на плејофот за

Сари се договори со Јувентус, а во Лондон се враќа клупска легенда!?

Сари се договори со Јувентус, а во Лондон се враќа клупска легенда!?

Италијанските медиуми пишуваат дека Маурицио Сари се договорил со управата на Јувентус, па наскоро се очекува официјална потврда на неговата преселба, а од друга страна во Лондон се очекува да пристигне Френк Лампард. Челси ќе добие пет милиони евра за заминувањето на Сари во Јувентус, кој пристигнува како замена за Масимилијано Алегри, кој го напушти

„Бомба“ во Челзи: Легендата се враќа во клубот!

„Бомба“ во Челзи: Легендата се враќа во клубот!

Веќе се поизвесно е дека Маурицио Сари иако има уште две години договор со Челзи, ова лет ќе го напушта тимот од „Стенфорд Бриџ“. Италијанскиот стратег кариерата ќе ја продолжи како предводник во својата татковина каде што ќе седне на клупата на Јувентус. Замената за Сари според англиските медиуми веќе е најдена, а тоа е ни помалку ни повеќе – легендата