притисни ентер »

Мари со урнебесна објава: Големата тројка и еден……
Мари со урнебесна објава: Големата тројка и еден……

Мари со урнебесна објава: Големата тројка и еден……

Најното издание на Лејвер Купот носи пресметка меѓу тимот на Европа и оној на остатокот од светот, но и обединување на таканаречената „голема четворка“ која освои 66 грен слем титули во последните 20 години. Енди Мари во еден момент од кариерата успеа да се вклучи во друштво на Федерер, Надал и Ѓоковиќ и со три грен слем титули стана светски рекет

Урнебесен коментар на Мареј: Големата тројка и еден кловн

Урнебесен коментар на Мареј: Големата тројка и еден кловн

Претстојниот „Лајвер куп“ е посебен затоа што се повлекува една од најголемите тениски легенди и спортот воопшто, големиот Роџер Федерер. Пред неговиот последен меч утре денес Федерер тренираше заедно со неговите најголеми ривали од теренот Мареј, Ѓоковиќ и Надал со кого заедно ќе го одигра последниот меч во двојки. Големите ривали и пријатели ја искористија