притисни ентер »

Французинот Ожие изненадувачки победи и на релито во Сардинија
Французинот Ожие изненадувачки победи и на релито во Сардинија

Французинот Ожие изненадувачки победи и на релито во Сардинија

Најголемиот фаворит и светски шампион во рели, Себастиен Ожие од Франција победи на рели трката во Сардинија и го зголеми водството во генералниот пласман. Возачот на Тојота Јарис прв ја мина целта пред клупскиот другар Велшанецот Елфин Еванс. Второпласираниот на крајот заврши со 46 секунди заостанување зад Ожие, додека трет беше Тјери Нојвил за Хјундаи