притисни ентер »

Популарната Исаура од “Преспав“ вратена од скопскиот аеродром (ФОТО и ВИДЕО)
Популарната Исаура од “Преспав“ вратена од скопскиот аеродром (ФОТО и ВИДЕО)

Популарната Исаура од “Преспав“ вратена од скопскиот аеродром (ФОТО и ВИДЕО)

Младата актерка Емра Куртишова од театарот за „Деца и младинци“  која пошироката јавнмост  ја запозна како Исаура во ТВ серијата „Преспав“ била вратена од скопскиот аеродром. Имено, таа за Канал 5 телевизија, вели дека требало да патува кај нејзината сестра во Германија и таму да остане до 27 август. Актерката раскажа дека имала уреден повратен авиобилет

На Исаура не и дозволиле да лета за Германија: Актерката Емра Куртишова вратена од аеродромот во Скопје

На Исаура не и дозволиле да лета за Германија: Актерката Емра Куртишова вратена од аеродромот во Скопје

ИЗВОР Скопје24 | февруари 14, 2020 Младата актерка Емра Куртишова од театарот за „Деца и младинци“ која пошироката јавнмост ја запозна како Исаура во ТВ серијата „Преспав“ била вратена од скопскиот аеродром. Имено, таа за Канал 5 телевизија, вели дека требало да патува кај нејзината сестра во Германија и таму да остане до 27 август. Актерката раскажа

На Исаура и „забранија“ да лета за Германија: Актерката Емра Куртишова вратена од аеродромот во Скопје

На Исаура и „забранија“ да лета за Германија: Актерката Емра Куртишова вратена од аеродромот во Скопје

Младата актерка Емра Куртишова од театарот за „Деца и младинци“  која пошироката јавнмост  ја запозна како Исаура во ТВ серијата „Преспав“ била вратена од скопскиот аеродром. Имено, таа за Канал 5 телевизија, вели дека требало да патува кај нејзината сестра во Германија и таму да остане до 27 август. фото: принтскрин/јутуб Актерката раскажа дека имала