притисни ентер »

Дали Вест Хем попушти? Се чини дека Арнаутовиќ се збогуваше со фановите
Дали Вест Хем попушти? Се чини дека Арнаутовиќ се збогуваше со фановите

Дали Вест Хем попушти? Се чини дека Арнаутовиќ се збогуваше со фановите

29 годишниот напаѓач сака да си замине од Вест Хем, а клубот има можност за добра заработка од тој негов евентуален трансфер во кој и самиот напаѓач го очекува добра заработка во Кина. На Островот се шпекулира дека напаѓачот на Вест Хем, Марко Арнаутовиќ денес се збогуваше со фановите на тимот од Лондон во победата на својот тим против Арсенал од

Арнатутовиќ со урнебесна лага на векот сакал го натера Вест Хем за да го продаде!

Арнатутовиќ со урнебесна лага на векот сакал го натера Вест Хем за да го продаде!

Австрискиот напаѓач со српско потекло, Марко Арнаутовиќ е чле на лондонски Вест хем, ама очигледно тој сака да си оди. На адреса на клубот дојде понуда од Кина и тоа од според најавите на медиумите од Шангај СИПГ, но лондончани не сакаат да го пуштат. Кинескиот клуб понудил 35 милиони фунти, но Вест Хем не е расположен да се откаже од својот трансфер

Братот на Арнаутовиќ со порака до Вест Хем: Го купивте за кикирики, сега оставете го да си замине, тој тоа го посакува

Братот на Арнаутовиќ со порака до Вест Хем: Го купивте за кикирики, сега оставете го да си замине, тој тоа го посакува

Агентот на Австриецот, поточно неговиот брат упати јасна порака до Премиерлигашот, истакна дека Марко Арнаутовиќ посакува да си замине од Лондон и да се пресели на Далечниот Исток по нови предизвици во неговата кариера, сепак, од Вест Хем категорично посочија кои се нивните намери по ова прашање. Данијел Арнаутовиќ, братот а воедно и претставник на

Арнаутовиќ по секоја цена сака да си оди од Вест Хем

Арнаутовиќ по секоја цена сака да си оди од Вест Хем

Понудата која стигна од Кина ги возбуди страстите во Вест Хем. Клубот не сака да ја прифати, Арнаутовиќ не сака да ја пропушти. Австрискиот фудбалски репрезентативец Марко Арнаутовиќ ja шокираше англиската јавност, особено фановите на екипата на Вест Хем, откако денеска побарал од клупското раководство да му дозволи да си замине од клубот. Според информациите,

Арнаутовиќ сака трансфер во Кина, од Вест Хем излегоа со официјално соопштение

Арнаутовиќ сака трансфер во Кина, од Вест Хем излегоа со официјално соопштение

Братот на Марко Арнаутовиќ, Даниел, кој е и негов агент утрово истакна дека швајцарскиот репрезентативец сака да си замине од Вест Хем и кариерата да ја продолжи во Кина каде ќе заработува далеку повеќе отколку во Лондон. Утрово и тренерот на Вест Хем, Мануел Пелегрини негираше дека Арнаутовиќ ќе се пресели во Кина, а сега со официјално соопштение

Арнаутовиќ моли да биде пуштен во Кина: Го донесовте за ништо, сега пуштете го да си оди!

Арнаутовиќ моли да биде пуштен во Кина: Го донесовте за ништо, сега пуштете го да си оди!

На адреса на Вест Хем пристигна понуда од кинески Шангај СИПГ од 35 милиони фунти за Марко Арнаутовиќ, а на напаѓачот му се понудени фенонелни финансиски услови. Вест Хем веднаш порача дека нема намера да го пушти Арнаутовиќ , па напаѓачот се реши отворено да го замоли раководството да го пушти да се пресели во Кина. Арнаутовиќ како мотив за трансферот

Вест Хем одбил 35 милиони фунти за Арнаутовиќ

Вест Хем одбил 35 милиони фунти за Арнаутовиќ

Челниците на Вест Хем одбиле понуда од Кина за напаѓачот Марко Арнаутовиќ. Британскиот сервис Би-би-си објави дека неименуван клуб од Кина за австрискиот репрезентативец понудил 35 милиони фунти. Арнаутовиќ (29) има договор со Вест Хем до 2022 година, а оваа сезона со осум гола е најдобрите стрелец на тимот. Минатото лето тој од Стоук пристигна во

Вест Хем одбиле 35 милиони фунти за Арнаутовиќ

Вест Хем одбиле 35 милиони фунти за Арнаутовиќ

Челниците на Вест Хем одбиле понуда од Кина за напаѓачот Марко Арнаутовиќ. Британскиот сервис Би-би-си објави дека неименуван клуб од Кина за австрискиот репрезентативец понудил 35 милиони фунти. Арнаутовиќ (29) има договор со Вест Хем до 2022 година, а оваа сезона со осум гола е најдобрите стрелец на тимот. Минатото лето тој од Стоук пристигна во

Вест Хем одбил 35 милиони фунти за Арнаутовиќ

Вест Хем одбил 35 милиони фунти за Арнаутовиќ

Челниците на Вест Хем одбиле понуда од Кина за напаѓачот Марко Арнаутовиќ. Британскиот сервис Би-би-си објави дека неименуван клуб од Кина за австрискиот репрезентативец понудил 35 милиони фунти. Арнаутовиќ (29) има договор со Вест Хем до 2022 година, а оваа сезона со осум гола е најдобар стрелец на тимот. Минатото лето тој од Стоук пристигна во Вест

Вест Хем добил „неочекувана“ понуда за Арнаутовиќ

Вест Хем добил „неочекувана“ понуда за Арнаутовиќ

Премиерлигашот Вест Хем размислува за евентуална продажба на Марко Арнаутовиќ, откако за австрискиот напаѓач се интересираа неколку ривалски екипи, но и неименуван кинески клуб. Челси и Манчестер Јунајтед досега беа потенцијални купувачи на Арнаутовиќ, но кинескиот клуб има сериозни намери да ги надмудри и тоа со понуда тешка 35 милиони фунти. Досегашната