притисни ентер »

Кари, Џорџ и Леброн броеа над 40 поени, Вестбрук со дури 17 асистенции
Кари, Џорџ и Леброн броеа над 40 поени, Вестбрук со дури 17 асистенции

Кари, Џорџ и Леброн броеа над 40 поени, Вестбрук со дури 17 асистенции

Во НБА лигата ноќеска беа одиграни десет натпревари. Најнеизвесниот беше оноj во Орландо каде Денвер по продолжение славеше победа со 124-118. Во реприза на минатогодишното финале Голден Стејт како гости го совлада Кливленд со 129-105, меч во кој Стеф Кари реализира 42 зачинети со 9 скокови и 7 асистенции, додека на Кевин Дурант му недостасуваше една

НБА: Домашниот терен е тврдина кога во тимот го имате Леброн Џејмс

НБА: Домашниот терен е тврдина кога во тимот го имате Леброн Џејмс

Пред десетина години натпреварот помеѓу Лос Анџелес Лејкерс и Сан Антонио Спарс беше дуел на два тима кои се борат за шампионската титула. Тимовите повеќе не се тоа што беа, но мечот сепак предизвика интерес поради присуството на Леброн Џејмс во тимот на Лејкерс. Лејкерс уште еднаш ја покажаа моќта на домашниот терен со победата над Сан Антонио Спарс

Џорџ броеше до 47, Кари и Леброн до 42

Џорџ броеше до 47, Кари и Леброн до 42

Пол Џорџ, Леброн Џејмс и Стеф Кари, изминатат ноќ во НБА лигата постигнаа повеќе од 40 поени, во победите на своите тимови. Оклахома Сити Тандер забележа победа над Бруклин Нетс 114:112. Џорџ на три секунди до крајот на мечот погоди тројка за победа на Тандер. Крилниот кошаркар одигра неверојатен меч, тој постигна 47 поени, на кои придодаде 15 скока

Денвер по седмата победа по ред, прв на Запад, Торонто подобри од 76-те

Денвер по седмата победа по ред, прв на Запад, Торонто подобри од 76-те

Кошаркарите на Денвер ја продолжија победничката серија со седмиот триумф по ред остварен ноќаска на гостувањето кај Орландо по дополнителни пет минути. По оваа победа, Нагетси се со најдобар биланс од тимовите во Западната конференција. Резултати на натпреварите од НБА-лигата: Кливленд – Голден Стејт 105:129 Орландо – Денвер 118:124 по продолжение

Преку 40 поени за Леброн, Кари и Џорџ, посебна вечер за Вестбрук

Преку 40 поени за Леброн, Кари и Џорџ, посебна вечер за Вестбрук

Расел Вестбрук се искачи на третото место на вечната листа по број на трипл-дабл учиноци, Пол Џорџ, Стеф Кари и Леброн Џејмс беа лидери во своите тимови постигнувајќи преку 40 поени. Бруклун водеше речиси во текот на целиот меч против Оклахома, а тие со фантастична последна четвртина која ја добија со 39:19 дојдоа до победа од 114:112. Пол Џорџ постигна

Денвер по седмата победа по ред, прв на Запад, Торонто подобри од 76-те

Денвер по седмата победа по ред, прв на Запад, Торонто подобри од 76-те

Koшаркарите на Денвер ја продолжија победничката серија со седмиот триумф по ред остварен ноќаска на гостувањето кај Орландо по дополнителни пет минути. По оваа победа, Нагетси се со најдобар биланс од тимовите во Западната конференција. Резултати на натпреварите од НБА-лигата: Кливленд – Голден Стејт 105:129 Орландо – Денвер 118:124 по продолжение

Репторс се главни на Истокот

Репторс се главни на Истокот

Во големото дерби на Источната конференција помеѓу двете моментно најдобри екипи, Торонто славеше на домашен терен против Филаделфија со 113-102. Ленард беше предводник на домаќините до победата со 36 поени. Кај гостите најефикасен беше Батлер со 38 поени, играјќи го својот најдобар натпревар во дресот на 76ерс. Аплицирајте веднаш за Кошаркарите на

Џорџ броеше до 47, Кари и Леброн до 42

Џорџ броеше до 47, Кари и Леброн до 42

Пол Џорџ, Леброн Џејмс и Стеф Кари, изминатата ноќ во НБА лигата постигнаа повеќе од 40 поени, во победите на своите тимови. Оклахома Сити Тандер забележа победа над Бруклин Нетс 114:112. Џорџ на три секунди до крајот на мечот погоди тројка за победа на Тандер. Крилниот кошаркар одигра неверојатен меч, тој постигна 47 поени, на кои придодаде 15 скока

Џорџ броеше до 47, Кари и Леброн до 42

Џорџ броеше до 47, Кари и Леброн до 42

Пол Џорџ, Леброн Џејмс и Стеф Кари, изминатат ноќ во НБА лигата постигнаа повеќе од 40 поени, во победите на своите тимови. Оклахома Сити Тандер забележа победа над Бруклин Нетс 114:112. Џорџ на три секунди до крајот на мечот погоди тројка за победа на Тандер. Крилниот кошаркар одигра неверојатен меч, тој постигна 47 поени, на кои придодаде 15 скока

Џорџ броеше до 47, Кари и Леброн до 42

Џорџ броеше до 47, Кари и Леброн до 42

Пол Џорџ, Леброн Џејмс и Стеф Кари, изминатата ноќ во НБА лигата постигнаа повеќе од 40 поени, во победите на своите тимови. Оклахома Сити Тандер забележа победа над Бруклин Нетс 114:112. Џорџ на три секунди до крајот на мечот погоди тројка за победа на Тандер.  Крилниот кошаркар одигра неверојатен меч, тој постигна 47 поени, на кои придодаде 15 скока