притисни ентер »

Кратење на платите и во Ф1
Кратење на платите и во Ф1

Кратење на платите и во Ф1

Хамилтон и Фетел се последните возачи кои се согласија на кратење на платите за да им помогнат на своите тимови да ја предводат финансиската криза. Ниту светот на Формула 1 не е имун на кризата зададена од пандемијата со коронавирусот. Осум од 22 гранд при трки досега се или одложени или откажани, а бројката може и да порасне наредните недели. „За