притисни ентер »

Турска навивачка од трибините го запроси одбојкарот Волкан на мечот против Македонија
Турска навивачка од трибините го запроси одбојкарот Волкан на мечот против Македонија

Турска навивачка од трибините го запроси одбојкарот Волкан на мечот против Македонија

Репрезентацијата на Македонија загуби од Турција со 1-3 (16-25, 25-18, 18-25 и 12-25) во натпревар од второто коло во квалификациите за Европското првенство 2021 година. Натпреварот во СЦ Борис Трајковски во Скопје ќе остане запаметен и по еден интересен момент. Една од навивачките на турската репрезентација, наша сограѓанка од турска националност,

На натпреварот Македонија – Турција се случи запросување

На натпреварот Македонија – Турција се случи запросување

Денеска одбојкарските селекции на Македонија и Турција го одиграа квалификацискиот натпревар за пласман на ЕП. Во натпревар од второто коло Турците беа подобар противник и со 1:3 (16-25, 25-18, 18-25 и 12-25) ја совладаа нашата селекција. Натпреварот се одигра во Спортскиот центар Борист Трајковски, а ќе остане запаметен по еден интересен момент кога

Убав момент на мечот Македонија-Турција

Убав момент на мечот Македонија-Турција

Одбојкарската репрезентација на Македонија моментално игра против Турција во квалификациите за Европското првенство 2021 година. По првиот сет на трибините се појави транспарент од девојка кој го „уловија“ и камерите. Запросување! „Волкан, те сакам! Дали ќе се омажиш со мeне“ во превод. Се однесува на либерото на турскиот тим Волкан Дене. sportmedia

Убав момент на мечот Македонија-Турција

Убав момент на мечот Македонија-Турција

Одбојкарската репрезентација на Македонија моментално игра против Турција во квалификациите за Европското првенство 2021 година. По првиот сет на трибините се појави транспарент од девојка кој го „уловија“ и камерите. Запросување! „Волкан, те сакам! Дали ќе се омажиш со мeне“ во превод. Се однесува на либерото на турскиот тим Волкан Дене.