притисни ентер »

Фановите разочарани од концертите на „Спајс Грлс“, си ги барале парите назад
Фановите разочарани од концертите на „Спајс Грлс“, си ги барале парите назад

Фановите разочарани од концертите на „Спајс Грлс“, си ги барале парите назад

Голем број технички проблеми со озвучувањто ја одбележаа турнејата на популарната британска група „Спајс Грлс“. Лондон е последната станица на музичката турнеја, а вкупно се планирани три концерти на стадионот „Вембли“. Првиот се одржа во четвртокот, а идните два ќе бидат денеска и утре. На турнејата се дружеа четирите девојки Мелани Браун (44), Ема

Фановите разочарани од концертите на „Спајс Грлс“, си ги барале парите назад

Фановите разочарани од концертите на „Спајс Грлс“, си ги барале парите назад

Голем број технички проблеми со озвучувањто ја одбележаа турнејата на популарната британска група „Спајс Грлс“. Лондон е последната станица на музичката турнеја, а вкупно се планирани три концерти на стадионот „Вембли“. Првиот се одржа во четвртокот, а идните два ќе бидат денеска и утре. На турнејата се дружеа четирите девојки Мелани Браун (44), Ема

Се подготвува анимиран филм за „Спајс грлс“

Се подготвува анимиран филм за „Спајс грлс“

Една од најпопуларните женски групи воопшто, некогашната сензација „Спајс грлс“ периодов повторно е актуелна со повратничката турнеја што се одржува низ Обединетото кралство, а сега стигна и веста дека во подготовка е филм за легендарните „зачинети девојки“, кој според некои медиуми ќе биде анимиран. Имено, иако сè уште не се познати многу детали за

Ќе се снима филм за „Спајс грлс“

Ќе се снима филм за „Спајс грлс“

Иако сѐ уште не се познати повеќе детали за филмот за групата „Спајс грлс“, засега се знае дека во него ќе се појават сите пет членки. Преку филмот за легендарните „зачинети“ девојки ќе се вратиме во 1990-тите, во некое друго време во кое владееја други музички жанрови, се носеа поинакви модни комбинации и имаше други морални вредности. Филмот треба

Спајс Грсл како суперхеројки: Познатата женска музичка група ќе снима нов филм

Спајс Грсл како суперхеројки: Познатата женска музичка група ќе снима нов филм

Иако се уште не се знае многу за деталите за фимот кој се снима за некогашната многу популарна женска музичка група „Spice Girls“, засега е сигурно дека во него ќе се појават сите 5 членки на групата, вклучувајќи ја и најпопуларната членка на бендот, Викторија Бекам. Новиот анимиран филм за легендарните „спајсици“ не враќа во далечните деведесети и

„Спајс грлс“ ќе бидат суперхероини во анимиран филм

„Спајс грлс“ ќе бидат суперхероини во анимиран филм

Филмското студио „Парамаунт“ објави дека ќе прави анимиран филм за „Спајс грлс“, во кој, за разлика од новата турнеја, ќе бидат вклучени сите пет членки. Тие во филмот ќе бидат претставени како суперхероини. Викторија Бекам, исто како и Ема Бантон, Мел Си, Џери Халивел и Мел Би ќе ги позајмат нивните гласови за филмот, а ќе изведат и некои свои песни