притисни ентер »

Во Скопје за 24 часа се хоспитализирани нови 77 пациенти со ковид
Во Скопје за 24 часа се хоспитализирани нови 77 пациенти со ковид

Во Скопје за 24 часа се хоспитализирани нови 77 пациенти со ковид

Вкупната бројка на пациенти со корона вирус кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.581, а има околу 260 празни болнички кревети во ковид центрите. В о изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализирани 77 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. На Интерните и хируршки клиники

На инфективните одделенија во земјата се лекуваат 1.581 пациент, во Скопје примени нови 77 пациенти

На инфективните одделенија во земјата се лекуваат 1.581 пациент, во Скопје примени нови 77 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците во земјата е пријавено дека се лекуваат вкупно 927 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. По извештаите на болниците што пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 89 пациенти позитивни и суспектни на Ковид-19. Во болницата во

На инфективните одделенија се лекуваат 1.581 пациент, во Скопје примени нови 77 пациенти

На инфективните одделенија се лекуваат 1.581 пациент, во Скопје примени нови 77 пациенти

Фото: Игор Бансколиев Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците во земјата е пријавено дека се лекуваат вкупно 927 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. По извештаите на болниците што пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 89 пациенти позитивни и суспектни на ковид-19

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 1.581 пациент, во Скопје примени нови 77 пациенти

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 1.581 пациент, во Скопје примени нови 77 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 927 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 89 пациенти позитивни и суспектни на КОВИД-19. Во болницата

Рекордни 1.581 пациенти се лекуваат во болниците од корона

Рекордни 1.581 пациенти се лекуваат во болниците од корона

Фото: Б. Грданоски Вкупно 1.581 пациент се лекува во болниците во земјава по компликации од коронавирусот и има околу 260 празни кревети, соопшти Министерството за здравство. Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 77 нови пациенти, а вкупно 654 лица се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие,

ОПАСНО РАСТЕ БРОЈОТ НА ХОСПИТАЛИЗИРАНИ: Денес 77 нови пациенти

ОПАСНО РАСТЕ БРОЈОТ НА ХОСПИТАЛИЗИРАНИ: Денес 77 нови пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 77 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 654 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекува на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на Интерните и хируршки клиники имало 44 приеми. Во ковид центарот во ГОБ 8 Септември имало 14 примени

ОПАСНО РАСТЕ БРОЈОТ НА ХОСПИТАЛИЗИРАНИ: Денес 77 нови пациенти

ОПАСНО РАСТЕ БРОЈОТ НА ХОСПИТАЛИЗИРАНИ: Денес 77 нови пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 77 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 654 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекува на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на Интерните и хируршки клиники имало 44 приеми. Во ковид центарот во ГОБ 8 Септември имало 14 примени

Вкупно 1.581 пациент се лекуваат во ковид-центрите во државава

Вкупно 1.581 пациент се лекуваат во ковид-центрите во државава

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 927 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. Во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 77 нови пациенти поради компликации од корона вирусот, а вкупно 654 лица сомнителни и потврдени за ковид -19 се лекува на инфективните оддели во главниот

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 1581 пациент

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 1581 пациент

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 927 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. – По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 89 пациенти позитивни и суспектни на КОВИД-19. Во болницата