притисни ентер »

Бил одби 36,4 милиони за уште една година во Вашингтон и ќе бара нов клуб
Бил одби 36,4 милиони за уште една година во Вашингтон и ќе бара нов клуб

Бил одби 36,4 милиони за уште една година во Вашингтон и ќе бара нов клуб

Вашингтон Визардси ќе останe без Бредли Бил, кој одлучи да не ја искористи опцијата за продолжување на соработката на уште една сезона. Одличниот кошаркар е во потрага по нова средина, сака поамбициозен клуб и битка за висок пласман низ разигрувањето на НБА лигата. Бил во 2019 година парафира соработка во вредност од 72 милиони долари за две години,