притисни ентер »

Барселона со уцена за Миротиќ – или ќе ја намали платата или ќе добие отказ
Барселона со уцена за Миротиќ – или ќе ја намали платата или ќе добие отказ

Барселона со уцена за Миротиќ – или ќе ја намали платата или ќе добие отказ

Барселона со уцена за Миротиќ – или ќе ја намали платата или ќе добие отказ Кошаркарскиот коектив на Барселона доживеа дебакл во Евролигата откако загуби во полуфиналето од Реал Мадрид, а потоа и од Монако во битката за трето место. Раководството на тимот е незадоволно со резултатите и поради тоа го намали буџетот за следната сезона, а со тоа и платите

Барселона со ултиматим до Миротиќ – 50% од платата или оди си!

Барселона со ултиматим до Миротиќ – 50% од платата или оди си!

Барселона доживеа нов дебакл во Евролигата откако одново потфрли на завршниот турнир. Во Каунас каталонците патуваа како топ фаворит за шампионскиот трофеј, но загубија од Реал Мадрид во полуфиналето, а потоа и во натпреварот за третото место беа поразени со 12 разлика од Монако. Раководството на клубот незадоволството од новото потфрлање го казни