притисни ентер »

Кличко му дава совети на Усик пред бокс-мечот со Фјури
Кличко му дава совети на Усик пред бокс-мечот со Фјури

Кличко му дава совети на Усик пред бокс-мечот со Фјури

Олександр Усик ќе се соочи против Тајсон Фјури в сабота во Саудиска Арабија, а пред борбата се јави и легендарниот Владимир Кличко кој му даде совети на својот сонародник. Кличко го советувал Усик да се фокусира на повредата која неодамна ја имаше Фјури, но британскиот боксер веднаш реагираше и кажа дека тоа нема да го спречи да стигне до победата

Крвава најава на боксерскиот спектакл: Таткото на Фјури се степа со тренерот на Усик

Крвава најава на боксерскиот спектакл: Таткото на Фјури се степа со тренерот на Усик

Мечот меѓу Тајсон Фјури и Aлекандер Усик имаше „крвава увертира“, кога таткото на британскиот боксер нападна член на тимот на украинскиот борец! Во текот на денот, Џон Фјури со глава го удрил Станислав Степчук, еден од тренерите на Усик, а во таа прилика се повредил и завршил со раскрвавено чело. Инцидентот се случил во хотел во Саудиска Арабија, каде