притисни ентер »

И ова го има во тенисот: не го допре топчето, а освои гејм
И ова го има во тенисот: не го допре топчето, а освои гејм

И ова го има во тенисот: не го допре топчето, а освои гејм

Тенисер кој во 2018 беше и 39-ти на АТП листата, се посрамоти при сервирањето. Тенисерот Метју Ебден направи нешто што не се гледа секој ден, а тоа е еден гејм на свој сервис го загуби затоа што ниту еднаш не го погоди полето на противникот. Австралиецот Ебден кој во 2018 година беше и 38-мо рангиран играч на светот, направи четири двојни сервис грешки