притисни ентер »

Колач со пудинг и бисквити
Колач со пудинг и бисквити

Колач со пудинг и бисквити

Потребни состојки : бисквити пудинг по желба млеко шеќер Начин на подготовка : Количините за состојките се произволни, затоа што колачот се реди по сопствена желба. Пудингот сварете го според упатството на кесичката. Одберете пудинг по сопствен вкус (ванила, јагода, чоколадо, а може да искомбинирате и два различни пудинга). Во тава или пластичен сад

Колач од само 4 состојки а без печење: совршена комбинација, готова за 10-15 минути

Колач од само 4 состојки а без печење: совршена комбинација, готова за 10-15 минути

За овој колач дознав многу одамна од една пријателка, таа го нарече „мрзлива торта“ и тоа со право, бидејќи се приготвува за само 10-15 минути. Потребни состојки: -бисквити -пудинг по желба -млеко -шеќер Постапка: НАМЕРНО не ги напишав количините на состојките, затоа што колачот се реди по сопствена желба, се реди во било кој сад по ваша желба, тркалезна,

Ролат со ванила за 8 лица

Ролат со ванила за 8 лица

Приготвениот ролат се остава на ладно најмалку 2 часа, да зацврсти филот. Состојки: За кората: 6 јајца 6 лажици шеќер 3 лажици густин 3 лажици брашно 3 лажици масло За филот: 400 мл млеко 2 јајца 10 лажици шеќер 2 пакетчиња ванилин шеќер 2 лажици меко брашно 1 лажица густин 10 г желатин За посипување: шеќер во прав Приготвување: За приготвување на

Пудинг торта со ролери (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Пудинг торта со ролери (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Пријатно јадење! Состојки 1 пудинг од ванила 1 пудинг од шумско овошје 1 пудинг од чоколада 3 лажици густин 12 лажици шеќер 1,500 мл. млеко 180 гр. маргарин 400 гр. ролери полнети со крем Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои

Сладолед торта со пудинг- Десерт за врелите денови

Сладолед торта со пудинг- Десерт за врелите денови

Брза и едноставна сладолед торта готова за миг. СОСТОЈКИ: 5 белки 5 лажици шеќер 3 лажици брашно 1 прстофат прашок за пециво 3 дл. топло млеко ФИЛ: 10 жолчки 2 пудинга од ванила 1 л. млеко 1 лажица брашно 250 гр. шеќер во прав 250 гр. маргарин 2 кеси шлаг ПОДГОТОВКА: Се матат белки со шеќер и брашно со малку прашок за пециво, па се става смесата во

Неодолива торта (400-ти рецепт)

Неодолива торта (400-ти рецепт)

Лека полека, рецепт по рецепт се нижеа и еве ме мене на 4 -от јубилеј :) Бескрајно сум благодарна на сите за поддршката која ја имам тука на овој прекрасен сајт - тимот на МоиРецепти, членки-готвачки и вам драги читатели на моите рецепти! Некако како што е редот, за ваков повод, ќе ве послужам со оваа вкусотија -) Од срце за срце! :) Најпрво се подготвува

Ова е нов рецепт за ледени коцки, вакви сигурно не сте пробале

Ова е нов рецепт за ледени коцки, вакви сигурно не сте пробале

Најубавиот кремаст колач што сум го јадела во последно време! Потребни состојки: 8 белки 8 лажици шеќер во прав 8 лажици брашно 1 прашок за печиво За прелевање на кората: 150 мл ладно млеко За фил: 700 мл млеко 8 жолчки 5 лажици шеќер 9 лажици брашно 1 ванилин шеќер 200 г путер 100 г шеќер во прав 200 мл слатка павлака за шлаг И уште: 2 шлага во прав