притисни ентер »

Од Вотфорд негираат интерес за Дукуре од ПСЖ
Од Вотфорд негираат интерес за Дукуре од ПСЖ

Од Вотфорд негираат интерес за Дукуре од ПСЖ

Од таборот на ПСЖ не стапиле во контакт со Вотфорд околу услугите на играчот од средниот ред, Абдулаје Дукуре. Тоа го потврди францускиот новинар Лоик Танзи кој во интервју за „РМЦ“ истакна дека од Вотфорд му кажале дека не добиле никаква понуда од ПСЖ. -Од Вотфорд не убедија дека се уште немаат договор со ПСЖ. Од англискиот клуб дури ни кажаа дека