притисни ентер »

Шестмина се повредени во три потешки сообраќајки вчера во Скопје

Шестмина се повредени во три потешки сообраќајки вчера во Скопје

Шестмина се повредени во три потешки сообраќајки вчера во Скопје, во која еден од учесниците избегал од метото на несреќата, информираше денеска МВР. Првата сообраќајна несреќа се случила околу 6.20 часот на автопатот Северна обиколница, кај надвозник за село Смилковци. Тогаш џип „нисан кашкаи” со грчка национална ознака, управуван од И.Н.(64) од Грција,

Тројца повредени во сообраќајка во Скопје

Тројца повредени во сообраќајка во Скопје

На 04.08.2022 околу 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Борис Сарафов“ и ул.„Кузман Шапкарев“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фиат“ со косовска национална ознака, управувано од Д.Х.(33) од Република Косово и патничко возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.О.(26)

Грчки државјани излетале со возило од Северна обиколница

Грчки државјани излетале со возило од Северна обиколница

Грчки државјани доживеале сообраќајна несреќа на автопатот Северна обиколница кај Скопје, велат од МВР. Според полицијата, вчера рано наутро во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Северна обиколница на град Скопје, кај надвозник за с.Смилковци, патничко возило „нисан кашкаи“ со грчка национална ознака, управувано од И.Н.(64) од Република Грција,

Седум лица се повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Седум лица се повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Седум луѓе се повредени при судир на две возила околу полноќ на автопатот Тетово-Гостивар во близина на Горно Седларце.  Во сообраќајката учествувале товарно возило „там“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Т.К.(56) од Велес и патничко возило „ауди“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ф.Ф.(29) од гостиварска Долна Бањица. -Во несреќата

Седуммина повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Седуммина повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Седум луѓе се повредени при судир на две возила околу полноќ на автопатот Тетово-Гостивар во близина на Горно Седларце.  Во сообраќајката учествувале товарно возило „там“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Т.К.(56) од Велес и патничко возило „ауди“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ф.Ф.(29) од гостиварска Долна Бањица. Седум луѓе

Грци се истумбале со „кашкаи“ на обиколница, Косовка настрада во Ѓорче,„мерцедес“ избега по троен судир во Студеничани

Грци се истумбале со „кашкаи“ на обиколница, Косовка настрада во Ѓорче,„мерцедес“ избега по троен судир во Студеничани

Шестмина се повредени во три потешки сообрќајки вчера во Скопје, во која еден од учесниците избегал од метото на несреќата, информираше МВР. Според полицијата, првата сообраќајна несреќа се случила околу 6.20 часот на автопатот Северна обиколница, кај надвозник за село Смилковци. Тогаш џип „нисан кашкаи” со грчка национална ознака, управуван од И.Н

Шест повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Шест повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

На 04.08.2022 во 23.55 часот во СВР Тетово било пријавено дека на автопатот Гостивар-Тетово, наспроти тетовско Горно Седларце, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „там“, со велешки регистарски ознаки, управувано од Т.К.(56) од Велес и патничко возило „ауди“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ф.Ф.(29) од гостиварска Долна

Тешка сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово, седум лица се повредени

Тешка сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово, седум лица се повредени

Седум лица, од кои две потешко се повредени во сообраќајна несреќа која синоќа околу полноќ се случила на автопатот Гостивар-Тетово, наспроти тетовско Горно Седларце. Како што велат од МВР во несреќата учествувале товарно возило „там“, со велешки регистарски ознаки, управувано од Т.К.(56) од Велес и патничко возило „ауди“, со тетовски регистарски ознаки,