притисни ентер »

Гулаш приготвен во рерна: Уживајте во овој единствен вкус! (РЕЦЕПТ)
Гулаш приготвен во рерна: Уживајте во овој единствен вкус! (РЕЦЕПТ)

Гулаш приготвен во рерна: Уживајте во овој единствен вкус! (РЕЦЕПТ)

Овој рецепт за гулаш сигурно ќе ги воодушеви вашите најблиски! Гулашот за многумина е омиленото јадење, а овој рецепт е малку поразличен од вообичаениот. Состојки: 5 лажички брашно половина лажичка сол и бибер 700 гр јунешко месо исечкано на коцки 1 голем кромид и 3 чешниња лук 3 лажички масло 1 л јунешка супа 400 гр сос од домат 4 големи компири 4

Гулаш од рерна: Уживајте во единствениот вкус

Гулаш од рерна: Уживајте во единствениот вкус

Овој рецепт за гулаш сигурно ќе ги воодушеви вашите домашни Гулашот им е омилено јадење на многумина, но овој рецепт е малку поинаков од вообичаениот. Потребни состојки: 5 лажици брашно половина лажица сол и бибер 700 грама јунешко исечкано на коцки 1 голем кромид и 3 чешниња лук 3 лажици масло 1 литар јунешка супа 400 грама доматен сос 4 големи компири

Гулаш од рерна: Уживајте во единствениот вкус

Гулаш од рерна: Уживајте во единствениот вкус

Гулашот им е омилено јадење на многумина, но овој рецепт е малку поинаков од вообичаениот. Потребни состојки: 5 лажици брашно половина лажица сол и бибер 700 грама јунешко исечкано на коцки 1 голем кромид и 3 чешниња лук 3 лажици масло 1 литар јунешка супа 400 грама доматен сос 4 големи компири 4 моркови 200 грама грашок од конзерва Приготвување: Измешајте

Рецепт на денот: Јунешко на азиски начин

Рецепт на денот: Јунешко на азиски начин

Потребни состојки: 150 грама пиперка 150 грама моркови 1 праз ½ лажичка шеќер 1 чаша вода малку ѓумбир масло прстофат сол и бибер 100 грама грашок (сварен) 350 грама јунешко сос соја Приготвување: Исечкајте го јунешкото на тенки стапчиња и пропржете ги на малку масло. Кога месото ќе биде речиси испржено, додајте исечкан кромид, пиперка и моркови исечкани