притисни ентер »

7 модни трендови кои ќе ги гледаме насекаде во 2022-ра
7 модни трендови кои ќе ги гледаме насекаде во 2022-ра

7 модни трендови кои ќе ги гледаме насекаде во 2022-ра

Впечатливите бои ќе бидат хит, особено сината и црвената боја. Носите ли силни бои? Нова година и нови модни трендови. Што ќе ни донесе оваа 2022-ра на модната сцена? Според стилистите, во фокус ќе биде враќање на винтиџ парчиња од 90-тите и почетокот на 2000-тите. С. С. | Црнобело

Ретро моден тренд: Бидете шик во стилот на вашата баба

Ретро моден тренд: Бидете шик во стилот на вашата баба

Трендсетерките во светот се опседнаа со винтиџ парчињата од „орманот на баба“. Проверете какво модно богатство се крие и во домот на вашата баба... Ретро моден тренд се врати на сцената, сега е ИН да се облечете во стилот на вашата баба. Винтиџ парчињата облека со кои ќе изгледате како излезени од некој филм снимен во минатото сега им се омилени на

Ирина Шајк уште еднаш покажа како добро стилизирана жена треба да изгледа – овој капут е сè што ви треба

Ирина Шајк уште еднаш покажа како добро стилизирана жена треба да изгледа – овој капут е сè што ви треба

Студените денови се тука, но тоа не значи дека мора да се откажеме од модните парчиња кои се во тренд. Сезонава дизајнерите се потрудиле да направат гардероба која е удобна, која грее, но и која изгледа шик. Дека зимските стајлинзи можат да бидат феноменални ни покажа манекенката Ирина Шајк – уште еднаш. Таа на улиците во Њујорк прошетала во модно