притисни ентер »

Вестбрук: Се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига
Вестбрук: Се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига

Вестбрук: Се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига

Кошаркарот на Вашингтон визардс, Расел Вестбрук се прогласи за најдобар плејмејкер во НБА-лигата, по победата на неговиот тим над Индијана со 154:141 остварена ноќеска на домашен терен. – Лично, јас се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига. На секој натпревар се обидувам да сфатам како можам да влијаам на мојот тим и да го направам посилен

Вестбрук: Се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига

Вестбрук: Се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига

Кошаркарот на Вашингтон визардс, Расел Вестбрук се прогласи за најдобар плејмејкер во НБА-лигата, по победата на неговиот тим над Индијана со 154:141 остварена ноќеска на домашен терен. – Лично, јас се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига. На секој натпревар се обидувам да сфатам како можам да влијаам на мојот тим и да го направам посилен

Дејвис лидер во триумфот над Денвер, фантастични партии за Кари и Вестбрук

Дејвис лидер во триумфот над Денвер, фантастични партии за Кари и Вестбрук

Лос Анџелес Лејкерс и без своите први ѕвезди успеа да ја прекине серијата порази и да слави на домашен терен против Денвер Нагетс (93-89). Прво име кај шампионот беше Ентони Дејвис кој заврши со 25 поени и ја презеде одговорноста во отсуство на Леброн Џејмс и Денис Шредер. Гостите и покрај поразот обезбедија место во плеј-офот, поради неуспехот на

Расел Вестбрук: Сметам дека сум најдобар плејмејкер во НБА лигата

Расел Вестбрук: Сметам дека сум најдобар плејмејкер во НБА лигата

Кошаркарот на Вашингтон визардс, Расел Вестбрук се прогласи за најдобар плејмејкер во НБА-лигата, по победата на неговиот тим над Индијана со 154:141 остварена ноќеска на домашен терен. – Лично, јас се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига. На секој натпревар се обидувам да сфатам како можам да влијаам на мојот тим и да го направам посилен

Вестбрук: Се сметам себеси за најдобар плејмејкер во НБА

Вестбрук: Се сметам себеси за најдобар плејмејкер во НБА

Кошаркарот на Вашингтон визардс, Расел Вестбрук се прогласи за најдобар плејмејкер во НБА-лигата, по победата на неговиот тим над Индијана со 154:141 остварена ноќеска на домашен терен. – Лично, јас се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига. На секој натпревар се обидувам да сфатам како можам да влијаам на мојот тим и да го направам посилен

Кошаркарот на Вашингтон визардс се смета себеси за најдобар плејмејкер во НБА лигата

Кошаркарот на Вашингтон визардс се смета себеси за најдобар плејмејкер во НБА лигата

Кошаркарот на Вашингтон визардс се смета себеси за најдобар плејмејкер во НБА лигата Кошаркарот на Вашингтон визардс, Расел Вестбрук се прогласи за најдобар плејмејкер во НБА-лигата, по победата на неговиот тим над Индијана со 154:141 остварена ноќеска на домашен терен. – Лично, јас се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига. На секој натпревар

Вестбрук: Се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига

Вестбрук: Се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига

Вашингтон, 4 мај 2021 (МИА) – Кошаркарот на Вашингтон визардс, Расел Вестбрук се прогласи за најдобар плејмејкер во НБА-лигата, по победата на неговиот тим над Индијана со 154:141 остварена ноќеска на домашен терен. – Лично, јас се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига. На секој натпревар се обидувам да сфатам како можам да влијаам на мојот

Вестбрук: Се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига

Вестбрук: Се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига

– Кошаркарот на Вашингтон визардс, Расел Вестбрук се прогласи за најдобар плејмејкер во НБА-лигата, по победата на неговиот тим над Индијана со 154:141 остварена ноќеска на домашен терен. – Лично, јас се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига. На секој натпревар се обидувам да сфатам како можам да влијаам на мојот тим и да го направам посилен

Ова што го прави Расел Вестбрук не е нормално за некој што е плеј

Ова што го прави Расел Вестбрук не е нормално за некој што е плеј

Вестбрук со еден од трите најлуди трипл-дабли во историјата, Кармело десетти стрелец на сите времиња, Лејкерс со одбрана до победа над Денвер. Бекот на Вашингтон визардс, Расел Вестбрук, направи трипл-дабл (14 поени, 21 скок и 24 асистенции) кој ќе остане запаметен во историјата, бидејќи е само трети во кој еден играч имал над 20 скока и асистенции

Историска асистенција: Дончиќ направи нешто што го немаат направено ниту Џордан и Леброн

Историска асистенција: Дончиќ направи нешто што го немаат направено ниту Џордан и Леброн

Тројката на Фини Смит на неколку секунди пред крајот му донесе драматична победа на Далас во дуелот со Вашингтон, но човекот кој ја зачна акцијата за триумф испиша уште една НБА историја и докажа дека е несопирлив кога има доволно добра инспирација. Лука Дончиќ влезе во избрано друштво со последната асистенција на натперварот која беше 20-та зад неговото