притисни ентер »

Луис Хамилтон: Не му се лутам на мојот тим
Луис Хамилтон: Не му се лутам на мојот тим

Луис Хамилтон: Не му се лутам на мојот тим

Актуелниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, вели дека не е лут на тимските колеги по трката за Големата награда на Турција. И покрај очигледното несогласување со луѓето од боксот пред крајот на трката, кога му рекоа да влезе во боксот за да ги смени гумите, што го чинеше повисок пласман, Британецот откри дека не е лут поради тоа. Добро утро, го

Хамилтон тврди дека не се налутил на тимот на Турското ГП

Хамилтон тврди дека не се налутил на тимот на Турското ГП

Луис Хамилтон вели дека неговите бурни пораки до тимот на Мерцедес во финишот на Турското ГП се направени во „жештината на моментот“ и дека не е лут на одлуката на „сребрената стрела“ да го повлече во боксот за промена на гумите. Седумкратниот светски шампион беше на третото место, кога по повеќе разменети пораки со тимот, влезе во боксот и на крајот

Хамилтон тврди дека не се налутил на тимот на Турското ГП

Хамилтон тврди дека не се налутил на тимот на Турското ГП

Луис Хамилтон вели дека неговите бурни пораки до тимот на Мерцедес во финишот на Турското ГП се направени во „жештината на моментот“ и дека не е лут на одлуката на „сребрената стрела“ да го повлече во боксот за промена на гумите. Седумкратниот светски шампион беше на третото место, кога по повеќе разменети пораки со тимот, влезе во боксот и на крајот

Хамилтон тврди дека не се налутил на тимот на Турското ГП

Хамилтон тврди дека не се налутил на тимот на Турското ГП

Луис Хамилтон вели дека неговите бурни пораки до тимот на Мерцедес во финишот на Турското ГП се направени во „жештината на моментот“ и дека не е лут на одлуката на „сребрената стрела“ да го повлече во боксот за промена на гумите. Седумкратниот светски шампион беше на третото место, кога по повеќе разменети пораки со тимот, влезе во боксот и на крајот

Хамилтон лут на луѓето од гаражата, но Пирели го демантира: Луис не е во право!

Хамилтон лут на луѓето од гаражата, но Пирели го демантира: Луис не е во право!

Главна приказна по ГН на Турција се гумите на Луис Хамилтон, дали ќе издржеа до самиот крај, ако тој не влезеше на десетина кругови пред трката да заврши. Мерцедес го планираше својот пит-стоп кон 42 круг од вкупно 58, но Хамилтон одби да ги заменат пневматиците, сметајки дека се се уште добри. Седумкратниот Ф1 шампион беше лут на своите по трката,

Претставник на Пирели се изјасни за ситуацијата со пневматиците на Хамилтон

Претставник на Пирели се изјасни за ситуацијата со пневматиците на Хамилтон

Луис Хамилтон никогаш нема да знае дали погрешил што ги следел препораките на Мерцедес да влезе во боксот во финишот на трката во Турција, а останува да видиме дали можеби и епилогот од Истанбул ќе има директно влијание во борбата за титулата. Британецот инсистираше да остане без менување пневматици во последните кругови, но по неколку сугестии од

Хамилтон лут на луѓето од гаражата, но Пирели го демантира: Луис не е во право!

Хамилтон лут на луѓето од гаражата, но Пирели го демантира: Луис не е во право!

Хамилтон лут на луѓето од гаражата, но Пирели го демантира: Луис не е во право! Главна приказна по ГН на Турција се гумите на Луис Хамилтон, дали ќе издржеа до самиот крај, ако тој не влезеше на десетина кругови пред трката да заврши. Мерцедес го планираше својот пит-стоп кон 42 круг од вкупно 58, но Хамилтон одби да ги заменат пневматиците, сметајки

Formula 1: Доминантна победа на Ботас на Големата награда на Турција / ФОТО+ВИДЕО

Formula 1: Доминантна победа на Ботас на Големата награда на Турција / ФОТО+ВИДЕО

Шарл Леклер (Ferrari) ја освои четвртата позиција пред Луис Хамилтон (Mercedes) на петтото место. Пјер Гасли (AlphaTauri) успеа да стигне до шестата позиција, Ландо Норис (McLaren) до седмата, а Карлос Сајнц (Ferrari) до осмото место. Најдобрите десетмина и воедно освојувачи на бодови ги заокружија Ленс Строл (Aston Masrtin) и Естебан Окон (Alpine),