притисни ентер »

ПИТА СО ПЕЧЕНИ КОРИ КОЈА ЌЕ ГО ОСВОИ ВАШЕТО СРЦЕ: Не пропуштајте го овој рецепт и научете нешто ново (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)
ПИТА СО ПЕЧЕНИ КОРИ КОЈА ЌЕ ГО ОСВОИ ВАШЕТО СРЦЕ: Не пропуштајте го овој рецепт и научете нешто ново (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

ПИТА СО ПЕЧЕНИ КОРИ КОЈА ЌЕ ГО ОСВОИ ВАШЕТО СРЦЕ: Не пропуштајте го овој рецепт и научете нешто ново (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

90 Споделувања Share Tweet Пробајте го рецептот за врвна пита состојки : 300 гр тенки кори 300 гр спанаќ 200 гр сирење 250 мл јогурт 2-3 јајца 1/2 прашок за пециво 70 мл масло подготовка :

Сочна, едноставна и евтина: ТОРТА СО МОРКОВИ И УРМИ (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Сочна, едноставна и евтина: ТОРТА СО МОРКОВИ И УРМИ (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

45 Споделувања Share Tweet Единство на вкусови за миг! СОСТОЈКИ : 3 јајца 15 лажици шеќер 100 мл масло 200 мл јогурт 100 мл масло 200 грама брашно 1 прашок за пециво 300 гр рендан морков 100 гр сечкани урми Подготовка :