притисни ентер »

Намалете го крвниот притисок со ова здраво и вкусно смути
Намалете го крвниот притисок со ова здраво и вкусно смути

Намалете го крвниот притисок со ова здраво и вкусно смути

Причината за овие добри резултати на смутито со боровинка истражувачите ја препишуваат на моќните антиоксиданси што ги содржи боровинката. Освен антиоксиданси, оваа комбинација е преполна со калиум, кој на природен начин го намалува крвниот притисок. За да постигнете добри резултати, направете си го ова вкусно смути. Еден дел користете го како појадок,

Намалете го крвниот притисок со овој здрав напиток

Намалете го крвниот притисок со овој здрав напиток

Причината за овие добри резултати на смутито со боровинка истражувачите ја препишуваат на моќните антиоксиданси што ги содржи боровинката. Освен антиоксиданси, оваа комбинација е преполна со калиум, кој на природен начин го намалува крвниот притисок. За да постигнете добри резултати, направете си го ова вкусно смути. Еден дел користете го како појадок,

Витаминска бомба која ќе ве доведе до идеална линија

Витаминска бомба која ќе ве доведе до идеална линија

Освен тоа што овој напиток е одличен за постигнување и одржување на витка линија, тој е и идеален освежителен пијалок полн со витамини… Состојки 1,5 до 2 чаши студена филтрирана вода 6 шолји исечкан спанаќ 5 шолји исечкана зелена салата 2 целери 1 излупено и исечкано јаболко 1 излупена и исечкана круша 1 банана 1 до 2 кафени лажички сок од лимон Може