притисни ентер »

Малдини доби унапредување, во Милан се врати уште една клупска легенда
Малдини доби унапредување, во Милан се врати уште една клупска легенда

Малдини доби унапредување, во Милан се врати уште една клупска легенда

Паоло Малдини е нов технички директор на Милан, а во клубот се врати и Звонимир Бобан, кој доаѓа на позицијата шеф на фудбалскиот развој во клубот. Хрватот одигра 251 натпревар за „росонерите“ во својата кариера и освои девет трофеи меѓу кои и Лига на шампиони во 1994 година и четири италијански првенства. „Пресреќен сум што се враќам во мојот сакан

Бобан ја напушта ФИФА поради Милан

Бобан ја напушта ФИФА поради Милан

Заменик генералниот секретар на ФИФА Звонимир Бобан заминува од светстката фудбалска федерација поради ангажман во италијанскиот клуб Милан. Хрватската фудбалска легенда ќе биде новиот генерален фудбалски секретар на клубот во кој долго време играше активно како фудбалер, а новиот предизвик го прифатил од голема желба да му помогне на својот клуб и

Промени во Милан: Малдини нов технички директор, раководна функција и за Бобан

Промени во Милан: Малдини нов технички директор, раководна функција и за Бобан

Освежувања на одредени раководни позиции во италијанскиот прволигаш како увертира за нешто повеќе во пресрет на новата сезона и веројатно новите и поголеми амбиции за тимот од Милано. Паоло Малдини добива нова функција во Милан откако од италијанскиот прволигаш и официјално објавија дека легендарниот фудбалер на таа екипа ќе биде технички директор,

Бобан ја напушта ФИФА поради Милан

Бобан ја напушта ФИФА поради Милан

Заменик генералниот секретар на ФИФА, Звонимир Бобан заминува од светстката фудбалска федерација поради ангажман во италијанскиот клуб Милан. Хрватската фудбалска легенда ќе биде новиот генерален фудбалски секретар на клубот во кој долго време играше активно како фудбалер, а новиот предизвик го прифатил од голема желба да му помогне на својот клуб

Легендите на чело на Милан – Малдини технички директор, Бобан спортски директор

Легендите на чело на Милан – Малдини технички директор, Бобан спортски директор

Милан официјално го промовираа Паоло Малдини на позицијата технички директор на клубот, додека уште една легенда на „росонерите“, Хрватот Звонимир Бобан заминува од ФИФА за да стане главен директор за фудбал на клубот. Малдини претходно минатата сезона се врати во клубот како директор за спортска стратегија и развој, но сега го презема местото на Леонардо,

Легендите на чело на Милан – Малдини технички директор, Бобан спортски директор

Легендите на чело на Милан – Малдини технички директор, Бобан спортски директор

Милан официјално го промовираа Паоло Малдини на позицијата технички директор на клубот, додека уште една легенда на „росонерите“, Хрватот Звонимир Бобан заминува од ФИФА за да стане главен директор за фудбал на клубот. Малдини претходно минатата сезона се врати во клубот како директор за спортска стратегија и развој, но сега го презема местото на Леонардо,

Звонимир Бобан заминува од ФИФА, срцето го влечело во Милан

Звонимир Бобан заминува од ФИФА, срцето го влечело во Милан

Заменик генералниот секретар на ФИФА Звонимир Бобан заминува од светстката фудбалска федерација поради ангажман во италијанскиот клуб Милан. Хрватската фудбалска легенда ќе биде новиот генерален фудбалски секретар на клубот во кој долго време играше активно како фудбалер, а новиот предизвик го прифатил од голема желба да му помогне на својот клуб

Промени во Милан: Звонимир Бобан доаѓа, Малдини заминува на нова функција

Промени во Милан: Звонимир Бобан доаѓа, Малдини заминува на нова функција

Звонимир Бобан од наредната сезона ќе добие функција во клубот во кој играше цела деценија. Хрватот ќе биде главниот задолжен човек за фудбалискте операции во клубот. Бобан беше заменик генерален секретар на ФИФА и се враќа во Милан каде што со успех играше од 1991 до 2001. „ Засекогаш ќе бидам благодарен на претседателот Инфантино на можноста што 

Бобан ја напушта ФИФА поради Милан

Бобан ја напушта ФИФА поради Милан

Заменик генералниот секретар на ФИФА Звонимир Бобан заминува од светстката фудбалска федерација поради ангажман во италијанскиот клуб Милан. Хрватската фудбалска легенда ќе биде новиот генерален фудбалски секретар на клубот во кој долго време играше активно како фудбалер, а новиот предизвик го прифатил од голема желба да му помогне на својот клуб и

Официјално: Малдини и Бобан се враќаат во Милан

Официјално: Малдини и Бобан се враќаат во Милан

Италијанскиот гигант Милан, потврди дека се враќаат легендите на клубот Паоло Малдини и Звонимир Бобан. Паоло Малидни ќе седне на позицијата технички директор, додека Звонимир Бобан заминува од позицијата во светската фудбалска федерација и преминува во италијанскиот Милан каде ќе биде спортски директор. Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино му се