притисни ентер »

УЕФА ОДЛУЧИЛА: За играч на годината предложени се Меси, Роналдо и Ван Дијк
УЕФА ОДЛУЧИЛА: За играч на годината предложени се Меси, Роналдо и Ван Дијк

УЕФА ОДЛУЧИЛА: За играч на годината предложени се Меси, Роналдо и Ван Дијк

Европскиот фудбалски сојуз (УЕФА) во четвртокот објавил дека меѓу тројцата номинирани за наградата за Играч на годината, според нивен избор, се предложени – Лео Меси (Барселона), Кристиано Роналдо (Јувентус) и Виргил Ван Дајк (Ливерпул). УЕФА оваа награда ја востановила во 2011. година и Кристиано Роналдо секој пат до сега е номиниран, а три пати бил

Кој заслужува да биде најдобар фудбалер во Европа?

Кој заслужува да биде најдобар фудбалер во Европа?

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил Ван Дијк, Меси и Кристијано Роналдо се наоѓаат во тесната конкуренција за најдобар играч на Европа за сезоната 18/19. Според сите резултати досега направени фаворти е Ван Дијк во изборот на 55 новинари од сите земји членки од УЕФА и 80 тренери од учесниците на групната фаза од двете европски натпреварувања. Победникот

Меси, Роналдо и Ван Дајк ќе се борат за наградата на УЕФА

Меси, Роналдо и Ван Дајк ќе се борат за наградата на УЕФА

Некој од Лео Меси, Кристијано Роналдо и Вирџил ван Дајк ќе биде прогласен за фудбалер на сезоната 2018/19 од УЕФА. Некој од Лео Меси, Кристијано Роналдо и Вирџил ван Дајк ќе биде прогласен за фудбалер на сезоната 2018/19 од УЕФА. УЕФА ги објави финалистите за наградите за изминатата сезона, во главната категорија Меси, Роналдо и Ван Дајк ќе се борат

УЕФА ги објави кандидатите за Играч на годината

УЕФА ги објави кандидатите за Играч на годината

УЕФА ги објави имињата на тројцата кандидати за Играч на годината за сезоната 2018/2019. Церемонијата на доделување на наградите ќе се одржи на 29 август во Монако. Жири од 80 тренери на екипи кои учествуваа во групната фаза од Лигата на шампиони и Лига Европа минатата година, како и 55 новинари, ги избраа тројцата играчи кои ќе се натпреваруваат за

УЕФА ги објави кандидатите за Играч на годината

УЕФА ги објави кандидатите за Играч на годината

ВИДЕО: Како Гери Медел се обиде да го „убие“ Лионел Меси УЕФА ги објави имињата на тројцата кандидати за Играч на годината за сезоната 2018/2019. Церемонијата на доделување на наградите ќе се одржи на 29 август во Монако. Жири од 80 тренери на екипи кои учествуваа во групната фаза од Лигата на шампиони и Лига Европа минатата година, како и 55 новинари,

УЕФА ги објави кандидатите за Играч на годината

УЕФА ги објави кандидатите за Играч на годината

УЕФА ги објави имињата на тројцата кандидати за Играч на годината за сезоната 2018/2019. Церемонијата на доделување на наградите ќе се одржи на 29 август во Монако. Жири од 80 тренери на екипи кои учествуваа во групната фаза од Лигата на шампиони и Лига Европа минатата година, како и 55 новинари, ги избраа тројцата играчи кои ќе се натпреваруваат за

Меси, Роналдо и Ван Дајк ќе се борат за наградата на УЕФА

Меси, Роналдо и Ван Дајк ќе се борат за наградата на УЕФА

Некој од Лео Меси, Кристијано Роналдо и Вирџил ван Дајк ќе биде прогласен за фудбалер на сезоната 2018/19 од УЕФА. УЕФА ги објави финалистите за наградите за изминатата сезона, во главната категорија Меси, Роналдо и Ван Дајк ќе се борат за фудбалер на изминатата сезона. Позната е и листата од четвртото до десетото место, фудбалерите кои беа блиску

Ван Дајк меѓу Роналдо и Меси во изборот на УЕФА за најдобар фудбалер

Ван Дајк меѓу Роналдо и Меси во изборот на УЕФА за најдобар фудбалер

Лионел Меси, Кристијано Роналдо и Виргил ван Дајк се во изборот на УЕФА за најдобар фудбалер во 2019 година, откако дефанзивецот на Ливерпул се приклучи на двајцата најпопуларни фудбалери на светот според УЕФА. Победникот ќе биде прогласен на 29 август, пред ждрепката за Лигата на шампионите. Ван Дајк е во игра за наградата по одличната сезона со Ливерпул,

Ван Дајк меѓу Роналдо и Меси во изборот на УЕФА за најдобар фудбалер

Ван Дајк меѓу Роналдо и Меси во изборот на УЕФА за најдобар фудбалер

Лионел Меси, Кристијано Роналдо и Виргил ван Дајк се во изборот на УЕФА за најдобар фудбалер во 2019 година, откако дефанзивецот на Ливерпул се приклучи на двајцата најпопуларни фудбалери на светот според УЕФА. Победникот ќе биде прогласен на 29 август, пред ждрепката за Лигата на шампионите. Ван Дајк е во игра за наградата по одличната сезона со Ливерпул,

Меси, Роналдо и Вирџил ван Дајк во борба за наградата на УЕФА играч на годината

Меси, Роналдо и Вирџил ван Дајк во борба за наградата на УЕФА играч на годината

УЕФА ги објави имињата на тројцата кандидати за Играч на годината за сезоната 2018/2019. Церемонијата на доделување на наградите ќе се одржи на 29 август во Монако. Жири од 80 тренери на екипи кои учествуваа во групната фаза од Лигата на шампиони и Лига Европа минатата година, како и 55 новинари, ги избраа тројцата играчи кои ќе се натпреваруваат за