притисни ентер »

Почина Алексеј Григорјев поранешен ракометар на Бутел
Почина Алексеј Григорјев поранешен ракометар на Бутел

Почина Алексеј Григорјев поранешен ракометар на Бутел

Поранешниот руски ракометар Алексеј Григорјев почина по тешко боледување на 40-годишна возраст. Григорјев во текот на кариерата играше за Мешков Брест, Мотор Запорожје, како и за Динамо и Нева Санкт Петербург, но и за македонскиот суперлигаш Бутел. Русинот по завршување на ракометната кариера се занимавал со приватен бизнис.

Поранешен ракометар на Бутел почина на 40 години

Поранешен ракометар на Бутел почина на 40 години

Рускиот ракометар Алексеј Григорјев почина по тешко боледување на 40-годишна возраст. Алексеј Григорјев беше поранешен ракометар на македонскиот клуб Бутел, а во текот на кариерата играше и за Мешков Брест, Мотор Запорожје, Динамо и Нева Санкт Петербург. По завршувањето на кариерата тој се занимавал со приватен бизнис.

Почина поранешен играч на Бутел Скопје

Почина поранешен играч на Бутел Скопје

Поранешниот ракометар на Бутел Скопје, десниот бек од Русија, Алексеј Григорјев по тешко боледување почина на 40 годишна возрас пренесува рускиот медиум „Брз Центар“ Русинот во македонскиот шампионат играше во сезоната 2018/19 во дресот на Бутел Скопје, тогашниот дебитант во македонската елита. Во својата кариера насапуваше во Динамо Астрахан, во Нева

Трагедија: Екс ракометар на Бутел почина на 40 години

Трагедија: Екс ракометар на Бутел почина на 40 години

Алексеј Григориев, поранешен ракометар на Металург почина на 40-годишна возраст по кратко боледување, пишува рускиот „Брз Центар“. Григорјев во последно време се бореше со тешка болест, но не ја издржа битката. Григориев беше дел од Бутел во сезоната 2018/19. Во својата кариера насапуваше во Динамо Астрахан, во Нева Санкт Петербург, во Мешков Брест,

Поранешен ракометар на Бутел почина на 40 години

Поранешен ракометар на Бутел почина на 40 години

Време е за дерби викенд: Интер - Милан, во битка за Милано! ↓↓↓ Рускиот портал „Брз центар“ објави дека починал поранешниот руски ракометар Алексеј Григорјев. Григорјев починал на 40-годишна возраст по тешко боледување. Во кариерата настапуваше за Мешков Брест, Мотор Запорожје, Динамо и Нева Санкт Петербург, но и за македонскиот Бутел. ЕКСКЛУЗИВНО:

Почина екс ракометар на РК Бутел

Почина екс ракометар на РК Бутел

Почина екс ракометар на РК Бутел Од светот на ракометот доаѓа уште една тажна вест. На 40 години почина рускиот десен бек Алексеј Григорјев, пишува „Брз Центар“. Станува збор за поранешен ракометар на Бутел Скопје, кој играше во сезоната 2018/19. Григорјев, за жал не успеа да ја добие најважната битка, по кратко боледување и подлегна на тешката болест

Почина поранешен ракометар на Бутел на 40 години!

Почина поранешен ракометар на Бутел на 40 години!

„ Брз Центар “ објави дека поранешниот руски ракометар Алексеј Григорјев почина по тешко боледување на 40-годишна возраст. Григорјев во текот на кариерата играше за Мешков Брест, Мотор Запорожје, како и за Динамо и Нева Санкт Петербург, но и за македонскиот суперлигаш Бутел. Русинот по завршување на ракометната кариера се занимавал со приватен бизнис

Почина поранешен ракометар на Бутел на 40 години

Почина поранешен ракометар на Бутел на 40 години

„Брз Центар“ објави дека поранешниот руски ракометар Алексеј Григорјев почина по тешко боледување на 40-годишна возраст. Григорјев во текот на кариерата играше за Мешков Брест, Мотор Запорожје, како и за Динамо и Нева Санкт Петербург, но и за македонскиот суперлигаш Бутел. Русинот по завршување на ракометната кариера се занимавал со приватен бизнис

Поранешен ракометар на Бутел почина на 40 години

Поранешен ракометар на Бутел почина на 40 години

По кратко боледување почина поранешниот ракометар на Бутел Скопје , Алексеј Григорјев, пренесува рускиот медиум „Брз Центар“ 40-годишниот Григорјев во последниот период се бореше со тешка болест, но за жал ја загуби најважната битка. Русинот во македонскиот шампионат играше во сезоната 2018/19, и го носеше дресот на Бутел Скопје, тогашниот дебитант