притисни ентер »

Висла без шанси во битката за титула, Келце ја продолжува доминацијата во Полска
Висла без шанси во битката за титула, Келце ја продолжува доминацијата во Полска

Висла без шанси во битката за титула, Келце ја продолжува доминацијата во Полска

Ракометарите на Келце ја одбранија титулата во Полска во дуелот против најголемиот конкурент Висла Плоцк. По првиот дуел кој на теренот на Висла заврши нерешено 26:26, на вториот меч на кој домаќин беше Келце, домашните славеа висока победа 32:25 за нов трофеј во домашното првенство. Келце од почетокот најави дека нема да дозволи противникот да му