притисни ентер »

Пиштол и метална палка пронајдени при претрес на 19-годишник во Скопје
Пиштол и метална палка пронајдени при претрес на 19-годишник во Скопје

Пиштол и метална палка пронајдени при претрес на 19-годишник во Скопје

При претрес на 19-годишник во скопската населба Влае, полицијата пронашла пиштол „ЦЗ Б“, калибар девет милиметри, една рамка со 10 куршуми и метална палка. Полицискиот претрес бил извршен во вечерните часови на 13 февруари на улицата Есперанто, а тинејџерот веднаш бил уапсен и спроведен во станица. По документирање на случајот, против него ќе биде

Пиштол и метална палка пронајдени при претрес на 19-годишник во Скопје

Пиштол и метална палка пронајдени при претрес на 19-годишник во Скопје

При претрес на 19-годишник во скопската населба Влае, полицијата пронашла пиштол „ЦЗ Б“, калибар 9 милиметри, една рамка со 10 куршуми и метална палка. Полицискиот претрес бил извршен во вечерните часови на 13 февруари на улицата „Есперанто“, а тинејџерот веднаш бил уапсен и спроведен во станица. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен

Пиштол и метална палка пронајдени при претрес на 19-годишник во Скопје

Пиштол и метална палка пронајдени при претрес на 19-годишник во Скопје

При претрес на 19-годишник во скопската населба Влае, полицијата пронашла пиштол „ЦЗ Б“, калибар 9 милиметри, една рамка со 10 куршуми и метална палка. Полицискиот претрес бил извршен во вечерните часови на 13 февруари на улицата „Есперанто“, а тинејџерот веднаш бил уапсен и спроведен во станица. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен

Пиштол и метална палка пронајдени при претрес на 19-годишник во Скопје

Пиштол и метална палка пронајдени при претрес на 19-годишник во Скопје

При претрес на 19-годишник во скопската населба Влае, полицијата пронашла пиштол „ЦЗ Б“, калибар 9 милиметри, една рамка со 10 куршуми и метална палка. Полицискиот претрес бил извршен во вечерните часови на 13 февруари на улицата „Есперанто“, а тинејџерот веднаш бил уапсен и спроведен во станица. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен

Тинејџер со пиштол и метална палка уапсен во Влае

Тинејџер со пиштол и метална палка уапсен во Влае

Полицијата вчера во Скопје привела две лица кои поседувале оружје, информираше МВР. -На 13.02.2020 во 23.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на улицата Есперанто во Влае го лишиле од слобода М.З.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него бил пронајден пиштол „ЦЗ Б“, калибар 9 мм, една рамка со 10 куршуми и метална палка. По документирање

Момчиња се шетале со пиштил и со нож

Момчиња се шетале со пиштил и со нож

Полицијата приведе две млади момчиња поради поседување оружје. Две момчиња, на возраст од 19 и 24 години се приведени од полицијата, откако кај нив биле пронајдени пиштол, односно нож. Како што соопшти МВР, синоќа во 23.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Есперанто“ го лишиле од слобода М.З.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед

Две млади момчиња уапсени во Скопје

Две млади момчиња уапсени во Скопје

Во текот на вчерашниот ден на две различни локации во Скопје полицијата извшила претрес кај две млади момчиња, по што и двајцата било приведени поради поседување на оружје Првиот случај бил во 12.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на улица „Ѓорче Петров“, при извршен преглед кај А.А.(24) од Скопје, пронашле нож на расклопување. Тој бил приведен

Тинејџер (19) уапсен во Скопје, шетал вооружен со пиштол и метална палка

Тинејџер (19) уапсен во Скопје, шетал вооружен со пиштол и метална палка

Синоќа во 23.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Есперанто“ го лишиле од слобода М.З.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него бил пронајден пиштол „ЦЗ Б“, калибар 9 мм, една рамка со 10 куршуми и метална палка. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Пиштол и метална палка пронајдени при претрес на 19-годишник во Скопје

Пиштол и метална палка пронајдени при претрес на 19-годишник во Скопје

При претрес на 19-годишник во скопската населба Влае, полицијата пронашла пиштол „ЦЗ Б“, калибар 9 милиметри, една рамка со 10 куршуми и метална палка. Полицискиот претрес бил извршен во вечерните часови на 13 февруари на улицата „Есперанто“, а тинејџерот веднаш бил уапсен и спроведен во станица. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен

Полицијата пронајде кокаин кај младо момче од Скопје

Полицијата пронајде кокаин кај младо момче од Скопје

Вчера  во 12.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Лазар Личеноски“ го лишиле од слобода К.Т.(25) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.