притисни ентер »

Феникс 2010 по голема драма славеше против Кожув
Феникс 2010 по голема драма славеше против Кожув

Феникс 2010 по голема драма славеше против Кожув

Феникс 2010 им се врати на победите во Првата кошаркарска лига откако во 18. коло го одбрани домашниот терен од Кожув славејќи со 83-79 во неизвесна завршница. Скопскиот тим беше подобриот во поголемиот дел од натпреварот, во еден момент имаше и +17, а и покрај тоа што гостите успеаја да направат целосен камбек, двата бода останаа во СЦ „Јане Сандански“

Цела прволигашка кошарка од 18. коло денеска во Скопје

Цела прволигашка кошарка од 18. коло денеска во Скопје

Прволигашката кошарка во Македонија продолжува денеска со три натпревари од 18. коло кои ќе бидат одиграни во главниот град. Два од нив ќе се одржат во СРЦ „Кале“ каде од 17 часот Работнички ќе се сретне со фенерџијата Струмица, а од 19 часот и 30 минути ТФТ ќе се обиде да им се врати на победите против Академија ФМП. Од 20 часот и 30 минути не очекува

Три скопски дуели го отвораат 18. коло, Работнички и ТФТ апсолутни фаворити викендов

Три скопски дуели го отвораат 18. коло, Работнички и ТФТ апсолутни фаворити викендов

Три натпревари во сабота, два во неделниот термин, и уште еден во понеделник се на  програмата од 18. коло од Првата лига. Првите два се играат во салата на СРЦ „Кале“, каде во улога на домаќини се екипите на Работнички и на ТФТ Mozzаrt. Од 17:00 часот двојната програма во „Кале“ ќе ја отворат екипите на Работнички (скор 9-8) и Струмица 2022 (2-15),

Потег на 17. коло во Првата кошаркарска лига

Потег на 17. коло во Првата кошаркарска лига

Седумнаесеттото коло од Првата кошаркарска лига ни донесе шест нови возбудливи натпревари по кои на победи се радуваа Гостивар, Работнички, Еуро Никел, Кожув, МЗТ Скопје и Чаир 2030. На терените во Гостивар, Скопје, Кавадарци и Гевгелија видовме голем број на атракции, а најубавата ни доаѓа од „26ти Април“ и е дело на Александар Костоски кој погоди

Мирон Гордон – МВП на 17. коло во Првата лига

Мирон Гордон – МВП на 17. коло во Првата лига

Седумнаесеттото коло од Првата кошаркарска лига донесе нови шест возбудливи натпревари ширум Македонија. Овој пат не сите фаворити ја оправдаа улогата, а најголемото изненадување беше приредено во последниот натпревар одигран во Скопје каде дебитантот Чаир славеше против Пелистер. Сепак фокусот на колото ни доаѓа од Гевгелија каде Кожув стигна до значајна