притисни ентер »

Мал пад на македонските тенисери на АТП листата
Мал пад на македонските тенисери на АТП листата

Мал пад на македонските тенисери на АТП листата

Мал пад на македонските тенисери на АТП листата С.Д Пред 4 минути Фото: mtftennis.mk Со истиот број поени од минатата недела македонските тенисери Калин Ивановски и Горазд Србљак имаат мала промена на АТП листата, пад за неколку места. Ивановски е на 330.то место (пад две позиции) со 160 поени, додека Србљак е на 1100.то место (пад осум позиции) со

Скок на Стоиловска и Ѓорческа на ВТА листата

Скок на Стоиловска и Ѓорческа на ВТА листата

Скок на Стоиловска и Ѓорческа на ВТА листата С.Д Пред 2 минути Лина Ѓорческа не се закити со трофеј во Ираклион/фото: приватна архива Втора недела во низа Магдалена Стоилковска има подобар пласман. На денешното рангирање има и два поена повеќе и со вкупно 8 поени се наоѓа на 1244.то место или тоа значи скок од 68 позиции. Со скокот од 33 позиции од

Мал пад за Ивановски и Србљак на АТП листата

Мал пад за Ивановски и Србљак на АТП листата

Со истиот број поени од минатата недела македонските тенисери Калин Ивановски и Горазд Србљак имаат мала промена на АТП листата, пад за неколку места. Ивановски е на 330. место (пад две позиции) со 160 поени, додека Србљак е на 1.100. место (пад осум позиции) со 9 поени. Обрад Марковски пак не успеа да ги одбрани поените и откако остана со 4 поени

Ѓорческа со скок од осум места, мал пад на Калин Ивановски

Ѓорческа со скок од осум места, мал пад на Калин Ивановски

Лина Ѓорческа продолжува да напредува на ВТА-листата, па така најдобрата македонска тенисерка се наоѓа на 218. на најновото рангирање во женскиот тенис. Пласманот во полуфиналето на турнирот во Скопје и донесе нови бодови на Лина, која забележа скок од осум места во однос на претходното рангирање. Во конкуренција на двојки Ѓорческа е во ТОП 300 и се

Нов скок на Стоилковска на ВТА листата

Нов скок на Стоилковска на ВТА листата

Втора недела во низа Магдалена Стоилковска има подобар пласман. На денешното рангирање има и два поена повеќе и со вкупно 8 поени се наоѓа на 1244.то место или тоа значи скок од 68 позиции. Со скокот од 33 позиции од преходната недела Стоилковска на последните две рангирања има подобрувања за 101. позиција. Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа

Стоилковска со скок 68 места на ВТА-листата, пад за Ивановски и Србљак на АТП

Стоилковска со скок 68 места на ВТА-листата, пад за Ивановски и Србљак на АТП

Втора недела во низа Магдалена Стоилковска има подобар пласман. На денешното рангирање има и два поена повеќе и со вкупно 8 поени се наоѓа на 1244.то место или тоа значи скок од 68 позиции. Со скокот од 33 позиции од преходната недела Стоилковска на последните две рангирања има подобрувања за 101 позиција. Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа