притисни ентер »

Рајо Ваљекано го победи Елче, сега се четврти на табелата во Примера
Рајо Ваљекано го победи Елче, сега се четврти на табелата во Примера

Рајо Ваљекано го победи Елче, сега се четврти на табелата во Примера

Рајо Ваљекано е најпријатното изненадување на почетокот на сезоната, во Примера. Тимот чии гол го брани Столе Димитриевски, со победата над Елче (2:1), се искачи на четвртот место на табелата. Рајо Ваљекано со пресврт славеа над Елче и го запишаа четвртито триумф на последните пет натпревари. Лукас Боје го постигна првиот гол на мечот. Во 14.минута

Столе Димитриевски и Рајо се непобедливи на домашен терен

Столе Димитриевски и Рајо се непобедливи на домашен терен

Столе Димитриевски и Рајо Валјекано ја продолжија серијата одлични игри во Ла Лига откако на четвртиот домашен меч ја забележаа и четвртата победа, овојпат против Кадиз со минимални 2-1. Македонскиот репрезентативен голман повторно беше стартер за тимот на Рајо, кој со овој триумф останува едно од најпријатните изненадување во шпанското првенство на

Димитриевски и Рајо остануваат перфектни на домашен терен во Ла Лига

Димитриевски и Рајо остануваат перфектни на домашен терен во Ла Лига

ВИДЕО: Димитриевски и Рајо остануваат перфектни на домашен терен во Ла Лига З.С. Пред 2 минути Рајо игра фантастично на почетокот од сезоната во Ла Лига/ фото: EPA-EFE/JuanJo Martin Екипата на Рајо Ваљекано за која брани голманот на македонската репрезентација, Столе Димитриевски е вистински хит на стартот од сезоната во Ла Лига. Рајо во деветтото

Димитриевски и Рајо подобри од Елче за петти триумф во Ла Лига

Димитриевски и Рајо подобри од Елче за петти триумф во Ла Лига

Рајо Валјекано сезонава игра одлично и се наоѓа на четвртата позиција во Ла Лига, што е вистинско изненадување од нив. Екипата на македонскиот голман Столе Димитриевски денеска беше подобра од Елче со 2-1 по пресврт. Лукас Боје успеа да го матира Димитриевски по 14 минути игра, но потоа Рајо се разигра и најпрво преку Ернандез израмни на 1-1 во 26

Димитриевски прв прими гол, но неговиот Рајо освои полн плен

Димитриевски прв прими гол, но неговиот Рајо освои полн плен

Македонскиот голман Столе Димитриевски и неговиот Рајо Ваљекано продолжуваат со добрите игри во шпанска Примера . На домашен терен Рајо беше подобар од Елче (2-1) и доби место меѓу најдобрите екипи во елитата. Рајо Ваљекано - Елче 1-0: Рајо на големо изненадување котира на високото четврто место во шпанската лига. Има четири победи во последните пет

Рајо Ваљекано и Димитриевски со нов триумф се искачија четврти во Ла Лига

Рајо Ваљекано и Димитриевски со нов триумф се искачија четврти во Ла Лига

Екипата на Рајо Ваљекано, во чиј редови стандарден на голот беше македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски, го продолжи максималниот ефект сезонава на домашен терен и со триумф попладнево над Елче од 2-1 се искачи на четвртото место во шпанското првенство и место кое води во Лигата на шампиони. Рајо Ваљекано до четвртата домашна победа, а вкупно