притисни ентер »

Асвел потфрли во последната четвртина, ЦСКА врза две победи во Евролигата
Асвел потфрли во последната четвртина, ЦСКА врза две победи во Евролигата

Асвел потфрли во последната четвртина, ЦСКА врза две победи во Евролигата

По подолго време кошаркарите на ЦСКА Москва врзаа две победи во Евролигата, откако по триумфот на гости кај Панатинаикос, вечерва на свој паркет беа поуспешни од екипата на Aсвел, победувајќи ја со 90-83. Во првиот од двата денешни натпревари во елитата (два се одложени поради ковид-19), поранешниот шампион иако имаше улога на голем фаворит, до посакуваната

ЦСКА голем фаворит против Асвел, шпанско дерби во Мадрид

ЦСКА голем фаворит против Асвел, шпанско дерби во Мадрид

Негативниот тренд на одложување на натпревари во Евролигата, сепак, остави некаков избор за претстојниот петок, под услов дека во меѓувреме нема да се откаже уште некој натпревар. На програмата според распоредот треба да бидат три натпревари. ЦСКА во Москва го дочекува Асвел и тоа за екипата на Димитрис Итудис ќе биде втор европски дуел во новата година

ЦСКА (М) со феноменално прво полувреме го демолира ПАО

ЦСКА (М) со феноменално прво полувреме го демолира ПАО

Кошаркарите на ЦСКА Москва забележаа нова победа во Евролигата, откако на гости во Грција славеа над Панатинаикос со 98:74. Најзаслужен за оваа победа на рускиот тим беше Мариус Григонис со 19 поени, Даниел Хекет запиша 17 коша, додека Торнике Шенгелија еден помалку. ЦСКА имаше феноенален старт и со 11 тројки во првите 20 минути ја најави победата

ЦСКА го „демолираше“ Панатинаикос сред Атина

ЦСКА го „демолираше“ Панатинаикос сред Атина

ЦСКА Москва со неверојатни 11 тројки во првите 20 минути игра ги „уништи“ Панатинаикос за 98:74 победа на гости во единствениот меч од денешната програма во Евролигата, додека сите други натпревари беа откажани поради проблемите со КОВИД. Мариус Григонис со 19 поени, Даниел Хекет со 17 поени и Торнике Шенгелија со 16 поени беа лидери на „Армејците“

ЦСКА го „демолираше“ Панатинаикос сред Атина

ЦСКА го „демолираше“ Панатинаикос сред Атина

ЦСКА Москва со неверојатни 11 тројки во првите 20 минути игра ги „уништи“ Панатинаикос за 98:74 победа на гости во единствениот меч од денешната програма во Евролигата, додека сите други натпревари беа откажани поради проблемите со КОВИД. Мариус Григонис со 19 поени, Даниел Хекет со 17 поени и Торнике Шенгелија со 16 поени беа лидери на „Армејците“

ЕВРОЛИГА: ЦСКА Москва го „прегази“ Панатинаикос сред Атина

ЕВРОЛИГА: ЦСКА Москва го „прегази“ Панатинаикос сред Атина

Кошаркарите на ЦСКА Москва го прегазија Панатинаикос на гостувањето во Оака арената со 74-98. Иако подобро го стартуваа натпреварот Русите и имаа предност од шест поени (20-26) по првата четвртина, клучната разлика ја направија во вторите десет минути кои ги добија со 21 поен разлика и на пауза заминаа со убедлива предност од (33-60). Во вториот дел

ЦСКА го „демолираше“ Панатинаикос сред Атина

ЦСКА го „демолираше“ Панатинаикос сред Атина

ЦСКА Москва со неверојатни 11 тројки во првите 20 минути игра ги „уништи“ Панатинаикос за 98:74 победа на гости во единствениот меч од денешната програма во Евролигата, додека сите други натпревари беа откажани поради проблемите со КОВИД. Мариус Григонис со 19 поени, Даниел Хекет со 17 поени и Торнике Шенгелија со 16 поени беа лидери на „Армејците“

ЦСКА си поигра со ПАО и победнички ја отвори новата година

ЦСКА си поигра со ПАО и победнички ја отвори новата година

Кошаркарите на ЦСКА Москва прикажаа убедлива игра кај Панатинаикос (74-98) во првиот натпревар од новата година во Евролигата. Рускиот тим беше супериорен, особено во првиот дел. Гостите го разбија противникот во втората четвртија, која ја добија со +21. Тоа ги скрати сите надежи на ПАО дека може да ги зирадува домашните навивачи. Продолжението донесе