притисни ентер »

Вардар и оддаде почит на Јулија Николиќ: Засекогаш во нашите срца!
Вардар и оддаде почит на Јулија Николиќ: Засекогаш во нашите срца!

Вардар и оддаде почит на Јулија Николиќ: Засекогаш во нашите срца!

Вардар 1961 во овој момент го игра дуелот против Монпеље во рамките на 4. коло во Лигата на шампионите. Пред почетокот на оваа средба, како што беше највено од страна клубот, имаше минута молчење во чест на Јулија Николиќ, која почина на 38 години, а беше дел од женскиот тим. „Секој што го носел дресот на Вардар е дел од нашето големо „цревно-црно“

Минута молк за Јулија Николиќ пред Вардар – Монпелје

Минута молк за Јулија Николиќ пред Вардар – Монпелје

Македонскиот спорт вчера го погоди трагедија со веста за смртта на поранешната македонска ракометна репрезентативка Јулија Николиќ – Портнајко. Николиќ во кариерата го носеше и дресот на ЖРК Вардар. Поради тоа денес пред почетокот на натпреварот со Монеплеје во Лигата на шампионите како и што беше највено и се оддаде почит со минута молк. Коментари

Вардарци ѝ оддадоа почит на трагично починатата Јулија Николиќ

Вардарци ѝ оддадоа почит на трагично починатата Јулија Николиќ

Македонскиот ракометен првак Вардар оддаде последна почит за Јулија Николиќ која почина како последица на срцев удар на 38-годишна возраст и ги шокира сите во Македонија . Поранешната ракометарка остави голема трага во македонскиот ракомет, а последен пат го носеше дресот на ЖРК Вардар пред неколку години, кога замина во пензија. Токму затоа, РК Вардар

Вардар и оддаде почит на Јулија Николиќ: Засекогаш во нашите срца!

Вардар и оддаде почит на Јулија Николиќ: Засекогаш во нашите срца!

Вардар 1961 во овој момент го игра дуелот против Монпеље во рамките на 4. коло во Лигата на шампионите. Пред почетокот на оваа средба, како што беше највено од страна клубот, имаше минута молчење во чест на Јулија Николиќ, која почина на 38 години, а беше дел од женскиот тим. „Секој што го носел дресот на Вардар е дел од нашето големо „цревно-црно“

Македонија тагува по ракометната ексрепрезентативка Јулија Николиќ

Македонија тагува по ракометната ексрепрезентативка Јулија Николиќ

Некогашната ракометна репрезентативка на Македонија, Јулија Николиќ, на само 38 години замина во легендите, оставајќи ги во шок и неверување поранешните соиграчи во националниот тим, во Кометал Ѓорче Петров, и во Вардар. Срцев удар е причината за прераната смрт на ракометарката позната и по моминското презиме Портјанко, а ни две медицински екипи не

Срцев удар е причината за смртта на поранешната македонска ракометарка Николиќ

Срцев удар е причината за смртта на поранешната македонска ракометарка Николиќ

Срцев удар е причината за смртта на поранешната македонска ракометарка Николиќ Ф.К. Пред 5 минути Јулија Николиќ се враќала од Грција, а кобниот момент се случил во близина на Велес/Фото: facebook.com/rkvardar Голема трагична вест денеска ја потресе македонската, спортска јавност, во 38-та година од животот почина една од најдобрите ракометарки во

РК Вардар ќе оддаде почит за починатата Николиќ пред мечот во ЛШ

РК Вардар ќе оддаде почит за починатата Николиќ пред мечот во ЛШ

Смртта на Јулија Николиќ (екс Портјанко) ја шокира македонската јавност. Некогашната репрезентативка ненадејно почина на 38 години и ги обви во тага сите љубители на спортот и оние кои ја познаваа. Николиќ остави голема трага во македонскиот ракомет, а последен пат го носеше дресот на ЖРК Вардар пред неколку години, кога замина во пензија. Токму затоа,

Вардар ќе и оддаде почит на Јулија Николиќ

Вардар ќе и оддаде почит на Јулија Николиќ

Утре тимот на Вардар ќе игра натпревар против Монпелје во Лигата на шампионите, а пред почетокот на мечот почит ќе се оддаде на поранешната македонска репрезентативка Јулија Николиќ. Николиќ почина вчера околу 22 часот и тоа ненадејно без претходни здравствени проблеми. Кариерата ја заврши во редовите на Вардар, а црвено-црните ќе и оддадат почит пред

Вардар утре ќе ѝ оддаде последна почит на Јулија Николиќ

Вардар утре ќе ѝ оддаде последна почит на Јулија Николиќ

Македонскиот ракометен шампион Вардар утре во СЦ „Јане Сандански“ од 20.45 часот ќе го пречека Монпелје во четвртото коло на Лигата на шампиони (ЛШ), а пред почетокот на мечот ќе ѝ биде оддадена последна почит на поранешната македонска репрезентативка Јулија Николиќ. Николиќ почина синоќа околу 22 часот на 38-годишна возраст, и тоа ненадејно откако