притисни ентер »

На турнир во Казахстан го имаме еден од најбизарните поени во тенисот
На турнир во Казахстан го имаме еден од најбизарните поени во тенисот

На турнир во Казахстан го имаме еден од најбизарните поени во тенисот

Еден од најбизарните поени оваа сезона беше виден на Челинџ турнир во Казахстан, во конкуренција на двојки. Ситуацијата се случи на мечот од осминафиналето во дубл конкуренција, во која Џазири и Мансури играа против Кинг и Рис. Туниските тенисери беа соочени со две брејк шанси, а по лошиот ритерн на Кинг, изгледаше како да е првата брејк шанса спасена