Лаутаро се посрамоти со нереално промашување пред празен гол, Меси постигна хет-трик во едно полувреме

По освоената титула на мундијалот во Катар, Аргентина си закажа две лесни пријателски за да ја прослави светската титула на релаксиран начин, па по победата над Панама од 2:0, „гаучосите“ рано утрово беа далеку поубедливи. Селекцијата на Курасао не беше достоен ривал за светските прваци предводени од Лионел Скалони, кој повторно реши да го стави Лео

Меси првпат дојде лично да даде некому дрес, и тоа на голманот на Курасао

Гаучосите по освоената светска шампионска титула одиграа два натпревари на домашен терен, пред преполни трибини, а атмосферата беше славеничка. Прво ја победија Панама со 2-0, а сега Курасао со 7-0. Меси постигна хет-трик. Лионел Меси забележа хет-трик уште во првиот дел а еден од погодоците му беше јубилеен 100-ти во репрезентацијата. После мечот

Резил на Лаутаро Мартинез сам пред гол против Курасао

Светскиот првак си поигра со Курасао кој го декласираше со 7:0. Меси постигна хет-трик, а Лаутаро Мартинез во последно време како да не пропушта натпревар да се посрамоти сам пред гол. Се ушептрља целиот. Тој напред, топката назад.

Меси постигна хет-трик за 37 минути, Лаутаро промаши празен гол 🎥

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Репрезентацијата на Аргентина во пријателски натпревар со Курсао славеше со 7:0, а Лионел Меси постигна хет-трик за едно полувреме. Меси сите три гола ги постигна во првите 45 минути, а додаде и една асистенција. ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ

Хет-трик за едно полувреме, Меси ја прослави „стотката“ во победата над Курасао

Прославата на светската титула, Аргентинците ја продолжија со упте еден пријателски натпревар против егзотичен противник. По победата против Б тимот на Панама со 2-0, сега „гаучосит“ на другиот крај на земјата, во Сантијаго дел Естеро го совладаа националниот тим на малиот остров, Курасао , со 7-0. Лионел Меси вгради хет-трик за едно полубреме и ја

Лаутаро се посрамоти за сите пари, хет-трик на Меси за едно полувреме

Аргентина одигра пријателски меч со селекцијата на Курасао и ја наполни нивната мрежа победувајќи ги со 7-0, Лео Меси постигна хет-трик во првото полувреме. Главна ѕвезда на мечот беше Лео Меси кој постигна три гола, сите во првото полувреме, имаше и една асистенција. Покрај него, голови дадоа и Гонзалез, Фернандез, Ди Марија и Монтиел. Но, една од

Меси даде хет-трик за едно полувреме, Лаутаро се посрамоти за сите пари!

Лаутаро  со промашување од епски размери во дресот на Аргентина

Лаутаро со промашување од епски размери во дресот на Аргентина

Аргентина ја совлада селекцијата на Курасао со 7-0, а на мечот ѕвездата на Интер, Лаутаро Мартинез со епско промашување. Лаутаро Мартинез промаши во третата минута празен гол позиција од која не се промашува, асистираше   Лионел Меси а потоа, погледнете на ВИДЕОТО : https://twitter.com/dribling2021/status/1640958780866191360

Промашување за потсмев на Лаутаро против аматерите од Курасао!

Аргентина ја продолжи прославата на светската титула со пријателскиот натпревар против селекцијата на алата земја Курасао . Дуелот во Сантијаго дел Естеро предизвика голем интерес и полни трибини, а почетокот донесе и едно неверојатно промашување. Напаѓачот на Интер , Лаутаро Мартинез промаши празен гол по додавањето на Лионел Меси . Промашувањето