притисни ентер »

Турунџиева во посета на Атиџе: Му благодарам на животот што ми даде прилика да ја запознаам и да испијам кафе со неа
Турунџиева во посета на Атиџе: Му благодарам на животот што ми даде прилика да ја запознаам и да испијам кафе со неа

Турунџиева во посета на Атиџе: Му благодарам на животот што ми даде прилика да ја запознаам и да испијам кафе со неа

Познатата македонска пејачка и водителка Сузана Турунџиева реши да ја посети Атиџе Муратова, ѕвездата од филмот „Медена земја“. Турунџиева вели дека 2020 година за неа е промашена година, но средбата со Атиџе и е нејдоброто нешто кое воопшто и се случило. „Најдоброто од се е пријателството со Атиџе- жената која ја испрати најсилната порака во светот

Турунџиева на гости кај Атиџе: Ја отпеаја „Македонско девојче“

Турунџиева на гости кај Атиџе: Ја отпеаја „Македонско девојче“

Познатата македонска пејачка и водителка Сузана Турунџиева реши да ја посети Атиџе Муратова, ѕвездата од филмот „Медена земја“. Турунџиева вели дека 2020 година за неа е промашена година, но средбата со Атиџе и е нејдоброто нешто кое воопшто и се случило. „Најдоброто од се е пријателството со Атиџе- жената која ја испрати најсилната порака во светот

Сузана Турунџиева: Почувствував силна потреба да ја гушнам Атиџе и да ѝ ги бакнам вредните медени раце

Сузана Турунџиева: Почувствував силна потреба да ја гушнам Атиџе и да ѝ ги бакнам вредните медени раце

Благодарам на животот што ми даде прилика да ја посетам Атиџе – хероината која во целост го смени мојот живот, што можев со неа да пиеме кафе, да се гушкаме, да пееме (“Македонско девојче“) и да се смееме! Ќе направам сè за да ги обединам луѓето да ѝ помогнеме на Атиџе да живее порелаксирано, побезбедно и подостоинствено сега, во третото полувреме

Слушнете го дуетот на Турунџиева и Атиџе

Слушнете го дуетот на Турунџиева и Атиџе

Познатата македонска пејачка и водителка Сузана Турунџиева реши да ја посети Атиџе Муратова, ѕвездата од филмот „Медена земја“. Турунџиева на социјалните мрежи сподели неколку фотографии од посетата на Атиџе, а во описот на албумот со слики напиша дека заедно пиеле кафе, се гушкале и смееле, а воедно истакна и дека 2020 година ќе ја памети по пријателството

Сузана Турунџиева ја посети Атиџе во Бекирлија и ...

Сузана Турунџиева ја посети Атиџе во Бекирлија и ...

Сузана Турунџиева отпатува во Бекирлија, Лозово, каде ја посети Атиџе. 51-годишната пејачка и водителка се дружеше со ѕвездата од „Медена земја“ во нејзиниот дом. „Колку искрена позитивна енергија“ – напиша Турунџиева во описот на една од фотографиите. View this post on Instagram A post shared by Сузана Турунџиева (@suzana_turundzieva) on Sep 15, 2020

Сузана Турунџиева дојде кај Атиџе за да ја отпеат „Македонско девојче“

Сузана Турунџиева дојде кај Атиџе за да ја отпеат „Македонско девојче“

Пејачката и водителка Сузана Турунџиева, заедно со помалата ќерка Матеа ја посетија Атиџе од „Медената земја“. Тие дојдоа во Бекирлија, каде се дружеа со Атиџе. Тие и заедно запеаја, а видеото Сузана го објави и на социјалните мрежи. „Не престанавме 2020 да ја нарекуваме лоша, никаква, негативна, промашена година… Е па за мене 2020 е … Continue reading

Сузана Турунџиева дојде кај Атиџе за да ја отпеат „Македонско девојче“

Сузана Турунџиева дојде кај Атиџе за да ја отпеат „Македонско девојче“

Пејачката и водителка Сузана Турунџиева, заедно со помалата ќерка Матеа ја посетија Атиџе од „Медената земја“. Тие дојдоа во Бекирлија, каде се дружеа со Атиџе. Тие и заедно запеаја, а видеото Сузана го објави и на социјалните мрежи. „Не престанавме 2020 да ја нарекуваме лоша, никаква, негативна, промашена година… Е па за мене 2020 е годината која

Кафе, прегратки, песна и смеа: Како помина дружбата на Атиџе и Сузана Турунџиева

Кафе, прегратки, песна и смеа: Како помина дружбата на Атиџе и Сузана Турунџиева

Водителката и пејачка, Сузана Турунџиева беше во посета на хероината од „Медена земја“, Атиџе Муратова, која деновиве имаше немил настан со проблематичен сосед , поради што беше и исплашена за нејзиниот живот. Сузана заедно со нејзината ќерка Матеа , решила да ја посети Атиџе, а средбата беше проследена со видео запис, фотографии и емотивен статус

Невобичаен дует: Tурунџиева и Атиџе

Невобичаен дует: Tурунџиева и Атиџе

Весели моменти во домот на Атиџе Муратова, ѕвездата од филмот „Медена земја“, на гости ѝ дојде популарната пејчка и водителка Сузана Турунџиева со своето семејство. Не престанавме 2020та да ја нарекуваме лоша, никаква, негативна, промашена година… Е па за мене 2020та е годината која… Posted by Suzana Turundzieva on Понеделник, 14 септември 2020 Тие

Турунџиева си ја отвори душата- призна дека годината не и тргнало на добро, но собра сили и запеа песна со Атиџе

Турунџиева си ја отвори душата- призна дека годината не и тргнало на добро, но собра сили и запеа песна со Атиџе

Турунџиева си ја отвори душата- призна дека годината не и тргнало на добро, но собра сили и запеа песна со Атиџе (ВИДЕО) Телевизиската водителка Сузана Турунџиева на социјалната мрежа Инстаграм се пофали дека ја посетила хероината од филмот „Медена земја“, Атиџе Муратова, во нејзиниот дом. Таа вели дека годината ѝ тргнала лошо, но дека средбата со