притисни ентер »

Чудо какво што не се памети! Во страшниот пад на патнички авион има преживеани
Чудо какво што не се памети! Во страшниот пад на патнички авион има преживеани

Чудо какво што не се памети! Во страшниот пад на патнички авион има преживеани

Засега не е познато дали некој настрадал во куќите над кои паднал авионот. Службеници од пакистанското цивилно воздухопловство денес соопштиле дека две лица го преживеале падот на патничкиот авион со 98 патници и членови на екипажот кој се урнал во станбена област во Карачи. Локалните власти денес навеле дека сите патници настрадале. Меѓутоа, локални

Авионот со 107 патници во Пакистан се урнал врз куќи, најмалку едно лице преживеало

Авионот со 107 патници во Пакистан се урнал врз куќи, најмалку едно лице преживеало

Патнички авион на „Пакистан интернешнл ерлајнс“ што летал од Лахоре кон Карачи се урна во близина на аеродромот во Карачи, јавуваат локалните медиуми. Според извештаите, во него имало повеќе од 100 патници и се урнал во густо населено подрачје. Според локалните медиуми, најмалку едно лице ја преживеало несреќата. Неколку куќи биле оштетени. Различни

Трамп нема да ги затвори Соединетите Американски Држави во случај на втор бран од пандемијата на корона вирусот

Трамп нема да ги затвори Соединетите Американски Држави во случај на втор бран од пандемијата на корона вирусот

Loading Video... Во исто време Трамп се спротивстави и на наредбите за носење заштитна опрема во затворени простории при посетата на фабриката на Форд во Мичиген, заради како што појасни да не им даде прилика на новнарите да го видат во маска. Во САД досега има повеќе од 1,5 милиони заболени од коронавирусот, а бројката на починати се искачи на 94

Двајца преживеани во авионската несреќа во Пакистан

Двајца преживеани во авионската несреќа во Пакистан

Две лица го преживеаја уривањето на патничкиот авион во Пакистан, соопштија денеска локалните власти. Иако претходно беше соопштено дека нема преживеани во авионот со 98 патници и екипаж, подоцна е соопштено дека две лица го преживеале падот на авионот, кој се урна во населена област во Карачи. Во првите извештаи беше посочено дека во авионот имало

Чудо какво што не се памети! Во страшниот пад на патнички авион има преживеани

Чудо какво што не се памети! Во страшниот пад на патнички авион има преживеани

Засега не е познато дали некој настрадал во куќите над кои паднал авионот. Службеници од пакистанското цивилно воздухопловство денес соопштиле дека две лица го преживеале падот на патничкиот авион со 98 патници и членови на екипажот кој се урнал во станбена област во Карачи. Локалните власти денес навеле дека сите патници настрадале. Меѓутоа, локални

Двајца преживеани во авионската несреќа во Пакистан

Двајца преживеани во авионската несреќа во Пакистан

Две лица го преживеаја уривањето на патничкиот авион во Пакистан, соопштија денеска локалните власти. Иако претходно беше соопштено дека нема преживеани во авионот со 98 патници и екипаж, подоцна е соопштено дека две лица го преживеале падот на авионот, кој се урна во населена област во Карачи. Во првите извештаи беше посочено дека во авионот имало

Познато што била последната порака на пилотот на пакистанскиот авион - меѓу настраданите и 5-годишно дете

Познато што била последната порака на пилотот на пакистанскиот авион - меѓу настраданите и 5-годишно дете

Пакистански авион Ербас А320 кој превезуваше 107 патници, се сруши во Карачиј, пренесуваат новинските агнеции. Авионот се срушил врз густо населено подрачје во околу 14:45 часот по локално време, набрзо откако главниот пилот ја известил контролата на летање за техничката неисправност на авионот. Контактот со авионот бил прекинат само минута пред да

Авионот со 107 патници во Пакистан се урнал врз куќи

Авионот со 107 патници во Пакистан се урнал врз куќи

Патнички авион на „Пакистан интернешнл ерлајнс“ што летал од Лахоре кон Карачи се урна во близина на аеродромот во Карачи, јавуваат локалните медиуми. Според извештаите, во него имало повеќе од 100 патници и се урнал во густо населено подрачје. Според локалните медиуми, најмалку едно лице ја преживеало несреќата. Неколку куќи биле оштетени. Различни

Aвионска несреќа направи голема штета во Пакистан

Aвионска несреќа направи голема штета во Пакистан

Две лица го преживеаа уривањето на патничкиот авион во Пакистан, соопштија локалните власти. Иако претходно беше соопштено дека нема преживеани во авионот со 98 патници и екипаж, подоцна е соопштено дека две лица го преживеале падот на авионот, кој се урна во населена област во Карачи. Во првите извештаи беше посочено дека во авионот имало 107 патници

Авионот со 107 патници во Пакистан се урнал врз куќи, најмалку едно лице преживеало

Авионот со 107 патници во Пакистан се урнал врз куќи, најмалку едно лице преживеало

Патнички авион на „Пакистан интернешнл ерлајнс“ што летал од Лахоре кон Карачи се урна во близина на аеродромот во Карачи, јавуваат локалните медиуми. Според извештаите, во него имало повеќе од 100 патници и се урнал во густо населено подрачје. Според локалните медиуми, најмалку едно лице ја преживеало несреќата. Неколку куќи биле оштетени. Различни