притисни ентер »

Прво тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra
Прво тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra

Прво тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra

Една од најинтересните карактеристики кај Galaxy S20 серијата, особено кај S20 Ultra, е системот камери и функциите со кои доаѓаат. Меѓу овие функции е и 100x Space Zoom: Galaxy S20 Ultra е фаворит на голем дел од Android фановите. Овој премиум уред има голем, 6.9 инчен дисплеј со резолуција од 1440 x 3200 пиксели и 20:9 тело-дисплеј сооднос. Loading

Колку меморија ќе зафаќа 8K HD видео на Galaxy S20?

Колку меморија ќе зафаќа 8K HD видео на Galaxy S20?

Samsung Mobile ги откри точните информации за тоа колку меморија ќе зафаќа едно 8K HD видео направено со новата камера од 108 мегапиксели на супер камера смартфонот Samsung Galaxy S20 Ultra. Една минута снимање на 8K HD резолуција до 24fps ќе зафаќа меморија од 600 MB. Исто така ќе има поставено лимит на снимање до 5 минути, односно двојно помалку

Војната меѓу „Самсунг“ и „Епл“ за доминација ги вжешти цените на мобилните телефони

Војната меѓу „Самсунг“ и „Епл“ за доминација ги вжешти цените на мобилните телефони

„Самсунг во вторникот го почна својот настан „Галакси анпекд “ во Сан Франциско со пригодно промо тивно видео во кое го претстави својот нов паметен телефон, „галакси З-флип“ ( Galaxy Z Flip ) . Ребека Хирст, шеф на маркетинг на „ Самсунг “ во Велика Британија, го претстави телефонот со зборовите „ вакво нешто никогаш до сега не сте искусиле“. Се чинеше

Samsung официјално ја претстави серијата S20, моделот Ultra има камера од 108 МP

Samsung официјално ја претстави серијата S20, моделот Ultra има камера од 108 МP

Чекањето заврши, технолошкиот гигант Samsung конечно ја претстави серијата Galaxy S20 која сите ја чекавме со нетрпение.. На настанот Unpacked во Сан Франциско се претставени новите смартфони на Samsung. Како што се шпекулираше, новиот назив на Samsung e S20, наместо S11. Јужнокорејската компанија ги претстави трите модели: стандардниот S20, поголемиот

Прво тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra

Прво тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra

Една од најинтересните карактеристики кај Galaxy S20 серијата, особено кај S20 Ultra, е системот камери и функциите со кои доаѓаат. Меѓу овие функции е и 100x Space Zoom: Galaxy S20 Ultra е фаворит на голем дел од Android фановите. Овој премиум уред има голем, 6.9 инчен дисплеј со резолуција од 1440 x 3200 пиксели и 20:9 тело-дисплеј сооднос. Работи

Прв тест на камерите од Galaxy S20+ и S20 Ultra кој поседува разорен space zoom 100x

Прв тест на камерите од Galaxy S20+ и S20 Ultra кој поседува разорен space zoom 100x

Најпривлечна карактеристика меѓу народот кај Galaxy S20 серијата, особено кај S20 Ultra, е системот камери и функциите со кои доаѓаат каде Меѓу функциите е и 100x Space Zoom По интересни работи ќе прегледате во видеата:

Тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra!

Тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra!

Една од најинтересните карактеристики кај Galaxy S20 серијата, особено кај S20 Ultra, е системот камери и функциите со кои доаѓаат. Меѓу овие функции е и 100x Space Zoom:. Galaxy S20 Ultra е фаворит на голем дел од Android фановите. Овој премиум уред има голем, 6.9 инчен дисплеј со резолуција од 1440 x 3200 пиксели и 20:9 тело-дисплеј сооднос. Работи

Galaxy Z Flip на преклоп е новиот смартфон на Samsung

Galaxy Z Flip на преклоп е новиот смартфон на Samsung

Покрај новата серија Galaxy S20, компанијата Samsung на настанот Unpacked во Сан Франциско го претстави новиот смартфон на преклоп – Galaxy Z Flip.. Задачата на новиот Galaxy Z Flip е да го смени начинот на кој корисниците ги доживуваат мобилните телефони. Неговиот дизајн е единствен и модерен, а особено ќе им се допадне на оние кои сакаат да го истакнат

Samsung го претстави новиот најнапреден смартфон – Galaxy S20 Ultra

Samsung го претстави новиот најнапреден смартфон – Galaxy S20 Ultra

Samsung успеа во намерата да го претстави новиот најнапреден камера смартфон Samsung Galaxy S20 Ultra кој е нов крал во оваа категорија и се чини дека барем засега ја добива битката со конкуренцијата. Samsung Galaxy S20 Ultra доаѓа со четири главни камери на задната страна, од кои примарниот сензор има 108 мегапиксели, а сите заедни се обединети преку

Официјално Galaxy Z Flip: Уредот на иднината!

Официјално Galaxy Z Flip: Уредот на иднината!

Заедно со Galaxy S20 серијата, на 11 февруари Samsung го претстави својот нов уред на преклопување - Galaxy Z Flip:. Galaxy Z Flip не е следбеникот на Galaxy Fold, туку е директен ривал на Motorola RAZR кој ќе биде претставен наскоро. Уредот има 6.7 инчен дисплеј со резолуција од 1080 x 2636 пиксели, заедно со втор дисплеј од 1 инч на надворешниот