притисни ентер »

Несторовски и Елмас поделија по бод, ама на клупата за резерви
Несторовски и Елмас поделија по бод, ама на клупата за резерви

Несторовски и Елмас поделија по бод, ама на клупата за резерви

Калчолигашите Удинезе, на македонскиот фудбалски репрезентативец Илија Несторовски и Наполи, на младиот Елиф Елмас одиграа нерешено 1-1 во меч од 15 коло во италијанската Серија А. Ласања во 32 минута донесе водство од 1-0 за домашните, а Наполи изедначи со голот на Зиелински во 69 минута. Наполитанците по некомплетното коло останаа 7-ми на табелата,

Удинезе – Наполи 1:1, Македонците ja грееја клупата

Удинезе – Наполи 1:1, Македонците ja грееја клупата

Наполи одамна се прости од титулата, но сега се обидува барем да избори место во ЛШ идната сезона. Но тоа тешко им оди затоа што „пуштаат“ бодови секому. Денеска одиграа 1:1 во Удине. Ласања го донесе Удинезе во водство во првото полувреме, а Наполи изедначи преку Зелински во вториот дел. Македонските интернационалци не се пресметаа еден против друг

Елмас и Несторовски само од клупата за резерви го проследија ремито на Удинезе и Наполи

Елмас и Несторовски само од клупата за резерви го проследија ремито на Удинезе и Наполи

Македонските репрезентативци Елиф Елмас и Илија Несторовски не добија шанса да заиграат еден против друг во Серија А останувајќи само на клупата за резервни фудбалери во пресметката меѓу Удинезе и Наполи во 15. коло. Дуелот во Удине заврши без победник (1-1) откако домашните поведоа со голот на Ласања во 32. минута, а Наполи израмни преку Зјелински,

Несторовски и Елмас од клупата ја гледаа агонијата на Наполи!

Несторовски и Елмас од клупата ја гледаа агонијата на Наполи!

„Наполитанците“ предводени од тренерот Карло Анчелоти веќе седум натпревари по ред во Серија А не знаат за триумф... Се одигра уште еден натпревар од 15. коло во најсилното италијанско фудбалско првенство, на „Дачија Арена“ ремизираа екипите на Удинезе и Наполи (1:1). Македонските репрезентативци Илија Несторовски и Елиф Елмас беа на резервните клупи,

Несторовски и Елмас не добија шанса, Удинезе и Наполи ремизираа

Несторовски и Елмас не добија шанса, Удинезе и Наполи ремизираа

Удинезе освои важен бод против фаворизираниот Наполи (1:1), кој ја продолжи серијата без победа во Серија А, во натпревар во кој нашите репрезентативци Илија Несторовски и Елјиф Елмас останаа на клупата за резерви на своите екипи. Удинезе поведе преку Лазања во 32. минута, а таа предност ја задржа до 61. минута кога Зјелински погоди за 1:1. До крајот

Удинезе – Наполи 1:1, Македонците ja грееја клупата

Удинезе – Наполи 1:1, Македонците ja грееја клупата

Наполи одамна се прости од титулата, но сега се обидува барем да избори место во ЛШ идната сезона. Но тоа тешко им оди затоа што „пуштаат“ бодови секому. Денеска одиграа 1:1 во Удине. Ласања го донесе Удинезе во водство во првото полувреме, а Наполи изедначи преку Зелински во вториот дел. Македонските интернационалци не се пресметаа еден против друг

После бодот во Удине, и навивачите на Наполи се свртеа против Анчелоти

После бодот во Удине, и навивачите на Наполи се свртеа против Анчелоти

Несторовски и Елмас не влегоа во игра на „македонското дерби“. Удинезе и Наполи одиграа 1-1 на „Дачија арената“ во меч кој требаше да биде македонско дерби, но Илија Несторовски од домашниот и Елиф Елмас од гостинскиот тим, останаа на клупата за резерви и не добија шанса. Играта која ја прикажа Наполи во првото полувреме кога не упати ниту шут, толку

„Македонската пресметка“ без Несторовски и Елмас – Наполи никако да победи!

„Македонската пресметка“ без Несторовски и Елмас – Наполи никако да победи!

Ако се водиме според денешните пишувања на италијанските медиуми, предводникот на Наполи, Карло Анчелоти, ја заврши тренерската авантура во клубот. Имено, Италијанците тврдат на дека мечот против Удинезе, кој заврши 1-1, италијанскиот стручњак морал да го доби дколку сака да ја задржи позицијата во клубот. Во наредните неколку часа ќе биде потврдено

Наполи без Елмас до нов кикс, седми меч без победа во Серија А

Наполи без Елмас до нов кикс, седми меч без победа во Серија А

Фудбалерите на Наполи повторно потфрлија и освоија само еден бод на гостувањето во Удине (1-1). Избраниците на Карло Анчелоти го забележаа седмиот меч без триумф во Серија А , плус два во Лигата на шампионите. Домашната екипа успешно одолеа на притисокот на Наполи и дојде бод. Нашиот Ељиф Елмас не доби шанса за настап и остана на клупата за резервни

Елмас и Нестровски останаа на клупа, Удинезе и и Наполи освоија по бод

Елмас и Нестровски останаа на клупа, Удинезе и и Наполи освоија по бод

Удинезе и Наполи одиграа нерешено 1-1 , по еден гол за двете екипи во двете полувремиња. Удинезе поведе со голот на Ласања во 32 минута и го реализираше првото полувреме во своја корист. Наполи стигна до бод со голот на Зјелински во 69 минута за бод на тимот од Неапол. Елмас и Несторовски не добија минутажа на овој натопревар.