притисни ентер »

Хјустон бара преигрување на мечот со Сан Антонио поради непризнаен кош на Харден
Хјустон бара преигрување на мечот со Сан Антонио поради непризнаен кош на Харден

Хјустон бара преигрување на мечот со Сан Антонио поради непризнаен кош на Харден

Хјустон го загуби дербито со Сан Антонио по две продолженија и со минимални 135:133, но раководството на „ракетите“ сега бараат преигрување на последните 7:50 минути од мечот. Причина се поените на Џејмс Харден кои не биле признати од судиите, откако топката се вратиле од мрежичката нагоре и официјалните лица не забележале дека треба да доделат два

Многу, многу луд непризнат кош на Харден со чистач на сред терен

Многу, многу луд непризнат кош на Харден со чистач на сред терен

На големото дерби Сан Антонио - Хјустон при една контра, Џејмс Харден заби, ама поените контроверзно му беа поништени затоа што топката чудно се врати од мрежата и излезе надвор од обрачот. Тоа беше при резултат 104:89 за Спарси кои на крај после продолженија победија со 2 разлика 135-133. Судиите го поништија кошот на Харден кој со овие поени на крај

Харден со монструозно забивање, судијата не виде дека е кош и досуди аут

Харден со монструозно забивање, судијата не виде дека е кош и досуди аут

Навистина интересен, но во исто време и спорен момент се случи на натпреварот помеѓу Хјустон Рокетс и Сан Антонио Спарс кој припадна во корист на Сан Антонио кој по продолженија победи со 135:133. Имено, Џејмс Харден кој реализираше 50 поени беше креатор и на најинтересната случка на паркетот. „Брадата“ украде една топка и излезе сам пред противничкиот

Хјустон бара победа или преигрување на мечот откако спорното забивање на Харден не беше признаено

Хјустон бара победа или преигрување на мечот откако спорното забивање на Харден не беше признаено

Сан Антонио по две продолженија триумфираше над Хјустон во супер возбудлив и драматичен натпревар, но „ракетите" бараат победа на зелена маса или преигрување на завршните минути од последната четвртина поради грешка на судиите кои не признаа едно забивање на Џејмс Харден. Сан Антонио по две продолженија триумфираше над Хјустон во супер возбудлив и

Хјустон бара преигрување, се жали за непризнатото забивање на Харден

Хјустон бара преигрување, се жали за непризнатото забивање на Харден

Хјустон очекува НБА да преземе мерки за непризнаениот кош на Џејмс Харден во текот на вторто проложение од пресметката со Сан Антонио која „рокитс“ ја загубија со 135-133. Харден постигна 50 поени и во финишот од средбата при можност за кош направи фаул и  неговиот тим ја загуби средбата. Спорните поени беа претходно. Харден заби на 7.50 до крајот,

Харден постави рекорд во НБА за прецизно изведени слободни фрлања

Харден постави рекорд во НБА за прецизно изведени слободни фрлања

Кошаркарот на Хјустон, Џејмс Харден постави рекорд во НБА за прецизно изведени слободни фрлања. „Брадата“ од 24 обиди немаше ниту едно промашување ноќеска на средбата со Сан Антонио. Претходниот рекорд со прецизно изведени слободни фрлања го држеше Доминик Вилкинсон кој без промашување погоди 23 удари. Харден натпреварот во Сан Антонио го заврши со

Харден со монструозно забивање, судијата не виде дека е кош и досуди аут

Харден со монструозно забивање, судијата не виде дека е кош и досуди аут

Навистина интересен, но во исто време и спорен момент се случи на натпреварот помеѓу Хјустон Рокетс и Сан Антонио Спарс кој припадна во корист на Сан Антонио кој по продолженија победи со 135:133. Имено, Џејмс Харден кој реализираше 50 поени беше креатор и на најинтересната случка на паркетот. „Брадата“ украде една топка и излезе сам пред противничкиот

Харден постави рекорд во НБА за прецизно изведени слободни фрлања

Харден постави рекорд во НБА за прецизно изведени слободни фрлања

Кошаркарот на Хјустон, Џејмс Харден постави рекорд во НБА за прецизно изведени слободни фрлања. „Брадата“ од 24 обиди немаше ниту едно промашување ноќеска на средбата со Сан Антонио. Претходниот рекорд со прецизно изведени слободни фрлања го држеше Доминик Вилкинсон кој без промашување погоди 23 удари. Харден натпреварот во Сан Антонио го заврши со

Харден постави рекорд во НБА за прецизно изведени слободни фрлања

Харден постави рекорд во НБА за прецизно изведени слободни фрлања

Кошаркарот на Хјустон, Џејмс Харден постави рекорд во НБА-лигата за прецизно изведени слободни фрлања. „Брадата” од 24 обиди немаше ниту едно промашување ноќеска на средбата со Сан Антонио. Претходниот рекорд со прецизно изведени слободни фрлања го држеше Доминик Вилкинсон кој без промашување погоди 23 удари. Харден натпреварот во Сан Антонио го заврши

Скандал во Тексас: Неверојатен судиски превид, Хјустон „ограбен“ за два поени

Скандал во Тексас: Неверојатен судиски превид, Хјустон „ограбен“ за два поени

Скандалозна одлука донесоа судиите на мечот меѓу Сан Антонио и Хјустон, кој заврши во полза на тимот на Грег Попович, дури по двете одиграни продолженија. Гостите постојано имаа предност и на крај испуштија +22, за да си заминат дома со нов пораз. Но, во последната четвртина се случи бизарна ситуација која имаше големо влијание на резултатот. Џејмс