притисни ентер »

Влаховиќ не застанува, Фиорентина сега е шеста, хет-трик на Пашалиќ за Аталанта
Влаховиќ не застанува, Фиорентина сега е шеста, хет-трик на Пашалиќ за Аталанта

Влаховиќ не застанува, Фиорентина сега е шеста, хет-трик на Пашалиќ за Аталанта

Душан Влаховиќ со секој нареден меч си ја зголемува својата цена, откако повторно беше стрелец за Фиорентина при 3:1 победата над Сампдорија во 15. коло во Серија А, за Виола да се искачи на шестото место на табелата. Аталанта, пак, го декласираше новиот прволигаш Венеција со 4:0 за четврта победа во низа и четврто место на табелата. Маноло Габијадини

Влаховиќ не застанува, Фиорентина сега е шеста, хет-трик на Пашалиќ за Аталанта

Влаховиќ не застанува, Фиорентина сега е шеста, хет-трик на Пашалиќ за Аталанта

Душан Влаховиќ со секој нареден меч си ја зголемува својата цена, откако повторно беше стрелец за Фиорентина при 3:1 победата над Сампдорија во 15. коло во Серија А, за Виола да се искачи на шестото место на табелата. Аталанта, пак, го декласираше новиот прволигаш Венеција со 4:0 за четврта победа во низа и четврто место на табелата. Маноло Габијадини

Шоу на Пашалиќ за победа на Аталанта

Шоу на Пашалиќ за победа на Аталанта

Со две домашни победи на Аталанта и Фиорентина стартуваше новото коло во Серија А. Со две домашни победи на Аталанта и Фиорентина стартуваше новото коло во Серија А. Аталанта во Бергамо четирипати ја тресеше мрежата на Венеција, а три од тие голови беа дело на Пашалиќ. Тој погоди во 7., 12. и 67. минута, еден погодок беше дело на Копмајерс, кој реализираше

Серија „А“: Брз пресврт на Фиорентина, Пашалиќ донесе триумф за Аталанта

Серија „А“: Брз пресврт на Фиорентина, Пашалиќ донесе триумф за Аталанта

Фиорентина со мали проблеми, оствари триумф над Сампдорија на домашен терен. На крајот победа од 3:1, иако гостите први поведоа. Сепак, брз пресврт на домашните до крајот на полувремето за конечен триумф. Габиадини донесе „шок“ на Артемио Франки носејќи водство за Сампдорија во 15. минута. Каљехон во 24. минута врати за 1:1, а Влаховиќ во 32. минута

Аталанта и Фиорентина сигурни, Пашалиќ имаше шоу

Аталанта и Фиорентина сигурни, Пашалиќ имаше шоу

Аталанта и Фиорентина запишаа високи победи протув Венеција и Сампдорија во склоп на 15-то коло од Серија А. Аталанта од самиот старт започна фуриозно и на наполни мрежата на Венеција (4:0). Херој за домашните беше Марио Пашалиќ кој постигна хет-трик, а прецизен беше и Копмаинерс. Фиорентина лошо го започна мечот и гостите први дојдоа во водство со

Влаховиќ не застанува, Фиорентина сега е шеста, хет-трик на Пашалиќ за Аталанта

Влаховиќ не застанува, Фиорентина сега е шеста, хет-трик на Пашалиќ за Аталанта

Душан Влаховиќ со секој нареден меч си ја зголемува својата цена, откако повторно беше стрелец за Фиорентина при 3:1 победата над Сампдорија во 15. коло во Серија А, за Виола да се искачи на шестото место на табелата. Аталанта, пак, го декласираше новиот прволигаш Венеција со 4:0 за четврта победа во низа и четврто место на табелата. Маноло Габијадини

Пашалиќ со хет-трик ѝ донесе лесна победа на Аталанта, одново стрелаше и Влаховиќ

Пашалиќ со хет-трик ѝ донесе лесна победа на Аталанта, одново стрелаше и Влаховиќ

Фудбалерите на Аталанта го продолжуваат „теророт“ врз противниците од Серија А, откако вечерва, лесно и убедливо, на домашен терен ја совладаа Венеција (4-0), што беше четврти по ред триумф за овој тим во италијанскиот шампионат. Најзаслужен за лесните три бода за екипата од Бергамо беше хрватскиот интернационалец Марио Пашалиќ, кој постигна хет-трик

Хет-трик на Пашалиќ за убедлива победа на Аталанта, триумф и на Фиорентина

Хет-трик на Пашалиќ за убедлива победа на Аталанта, триумф и на Фиорентина

Со две домашни победи на Аталанта и Фиорентина стартуваше новото коло во Серија А. Аталанта во Бергамо четирипати ја тресеше мрежата на Венеција, а три од тие голови беа дело на Пашалиќ. Тој погоди во 7., 12. и 67. минута, еден погодок беше дело на Копмајерс, кој реализираше во 57. минута. Фиорентина со пресврт дојде до триумф против Сампдорија. Гостите

Влаховиќ пак одушеви, хет-трик на Пашалиќ во триумфот на Аталанта

Влаховиќ пак одушеви, хет-трик на Пашалиќ во триумфот на Аталанта

Екипата на Аталанта во целост ја оправда фаворитската улога. „Божицата“ во Бергамо ја декласира Венеција (4-0) и ја продолжи победничката низа во калчото која брои четири натпревари по ред. Очекувано домашниот тим имаше контрола на играта и блескаше. Човек на натпреварот е хрватскиот офанзивец Марио Пашалиќ кој постигна хет-трик во мрежата на противникот