притисни ентер »

Must have: Мини чантичка со впечатлив принт
Must have: Мини чантичка со впечатлив принт

Must have: Мини чантичка со впечатлив принт

Иако речиси помина сезоната на празниците, сега е вистинско време да почнеме да го обновуваме нашиот плакар и да го наполниме со шик парчиња за пролетта. Покрај облеката, вистински акцент треба да им се стави и на модните додатоци кои се исклучително важни во секоја комбинација. Она што денеска ви го презентираме е оваа мини транспарентна чантичка

Петок во сива блузичка и тексас здолниште

Петок во сива блузичка и тексас здолниште

Последниот ден од работната недела го дочекавме со прекрасно сонце во кое се чини ќе уживаме целиот ден, па без проблем можеме да се дотераме. Денеска носиме тексас здолниште и го комбинираме со шик блузичка во сива нијанса со интересни отвори на ракавите. Комбинацијата задолжително надополнете ја со соодветни хулахопки и шик чизмички во розова нијанса,

Четврток во црвена ролка и црни панталони

Четврток во црвена ролка и црни панталони

Претпоследниот ден од работната недела го дочекавме со многу снег во градот, но супер температури , па сега целосно можеме да уживаме во зимата. Денеска носиме црни панталони и ги комбинираме со топла ролка во црвена боја која одлично оди со црвен кармин. Заштитете се од снегот со топли и шик чизми, капа, ракавици и кожена јакна како во случајов, доколку

Тренд аларм: Впечатлива светкава блуза + црни класични панталони

Тренд аларм: Впечатлива светкава блуза + црни класични панталони

Иако новогодишните забави поминаа, тоа не значи дека не треба да одбереме шик парчиња и да се покажеме во најдобро светло на прославата за Стара нова година што е пред нас. Доколку веќе ви здодеаја фустаните, не заборавајте дека одлични комбинации можете да направите и со парчиња како шик блузичка и елегантни панталони. Токму таква е и комбинацијата

Среда во топла сива комбинација

Среда во топла сива комбинација

Најсреќниот ден од работната недела го дочекавме со снег во градот, а се чини дека ќе се задржи во текот на целиот ден. Денеска треба добро да се заштитиме од студот, па затоа носиме комбинација што вклучува топли парчиња. Одберете стилски фармерки во сива нијанса и комбинирајте ги со едноставна бела ролка и топла сива волнена јакничка. Чизмите и чантата