притисни ентер »

Мет гала 2021: Најдобрите, најлошите и најоткачените комбинации на црвениот тепих во Њујорк
Мет гала 2021: Најдобрите, најлошите и најоткачените комбинации на црвениот тепих во Њујорк

Мет гала 2021: Најдобрите, најлошите и најоткачените комбинации на црвениот тепих во Њујорк

По пауза од година дена, познатите повторно се собраа во Њујорк на црвениот тепих на гламурозната МЕТ гала. Ким Кардашијан се покри од глава до пети во црнило, Џенифер Лопез шармираше во вестерн креација од Ралф Лорен, додека Били Ајлиш изненади со раскошно и гламурозно издание со потписот на Оскар де ла Рента. Ковид пандемијата не ги спречи познатите

Мет гала 2021: Најдобрите, најлошите и најоткачените комбинации на црвениот тепих во Њујорк

Мет гала 2021: Најдобрите, најлошите и најоткачените комбинации на црвениот тепих во Њујорк

По пауза од година дена, познатите повторно се собраа во Њујорк на црвениот тепих на гламурозната МЕТ гала. Ким Кардашијан се покри од глава до пети во црнило, Џенифер Лопез шармираше во вестерн креација од Ралф Лорен, додека Били Ајлиш изненади со раскошно и гламурозно издание со потписот на Оскар де ла Рента. Ковид пандемијата не ги спречи познатите

МЕТ гала на сред пандемија: Познатите во смели и бизарни креации

МЕТ гала на сред пандемија: Познатите во смели и бизарни креации

По пауза од година дена, познатите повторно се собраа во Њујорк, за да присуствуваат на гламурозната МЕТ гала. Ковид пандемијата не ги спречи звучните имиња од светот на шоу бизнисот да бидат дел од најпрестижниот моден настан на годината. Сепак, оние кои сакаа да учествуваат на манифестација, мораа да приложат доказ дека се вакцинирани. Ѕвездите од

Најлудите креации на Мет Гала 2021: Ријана во огромен капут, а Ким повторно маскирана!

Најлудите креации на Мет Гала 2021: Ријана во огромен капут, а Ким повторно маскирана!

Во организација на музејот Метрополитен во Њујорк и американскиот магазин "Вог", Мет Гала без сомнение е еден од најголемите модни настани во годината, а црвениот тепих и легендарните скали се место каде секоја година може да се видат најекстравагантните креации потпишани од најпрестижните модни куќи и дизајнери. Минатата година, Мет Гала беше одложена

Само вакцинирани на најголемата вечер на модата –Мет Гала во Њујорк

Само вакцинирани на најголемата вечер на модата –Мет Гала во Њујорк

САД- Мет Гала синоќа се врати во Метрополитен музејот на Њујорк, славејќи ја американската мода, но гостите не можеа да влезат ако не се вакцинирани. Настанот беше откажан во 2020 година поради пандемијата. Ана Винтур во Оскар де ла Рента Најчесто нарекувана „најголемата вечер на модата“, годишната изложба на музејот „Метрополитен“ препознатлива како

Пред Met Gala – за модата во уметноста и уметноста во модата

Пред Met Gala – за модата во уметноста и уметноста во модата

По пауза предизвикана од пандемија, Met Gala конечно, годинава се враќа, овој пат во вториот понеделник од септември, како големо финале на New York Fashion Week. Темата на Met Gala годинава ќе биде „Во Америка: Лексикон на модата“. Освен голем хуманитарен настан и средство за создавање впечатоци на социјалните медиуми, Met Gala е голем приказ на уметноста